Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Zielony pool paletowy

Rynek paletowy w Polsce rozwija się w dojrzałych ekspansywnych konsumencko strukturach gospodarczych, tworzących nowe obszary jakościowej walki o klienta. Rynek potrzebuje jakościowych zmian i wydawałoby się, że w takim sektorze jak palety nic już nowego się nie może pojawić. Nic bardziej błędnego, „niewidzialna ręka” rynku wprowadziła do gry nowy produkt o wysokich parametrach  jakościowych - paletę NDHP, spełniającą najwyższe wymagania jakościowe w obrocie towarowym.
 Półpaleta NDHP
Nowa polska marka, to certyfikowane półpalety NDHP o wymiarach 800 x 600 x 163 mm, nośności 600 kg oraz ćwierćpalety NDHP o wymiarach 400 x 600 x 163 mm, nośności 400 kg wykonane zgodnie z wymaganiami sieci handlowych, według dokumentacji technicznej  dopuszczone do obrotu towarowego
Jan Padewski
- Półpalety NDHP zastępują na rynku półpalety DHP a ćwierćpalety NDHP są paletami wystawowymi, palety te stanowią jedyną alternatywę dla palet kolorowych, wyprodukowanych zostało 3 miliony palet, które zasiliły rynek sieci handlowych. Mamy akceptację trzech sieci handlowych, które wykorzystują w swoich strukturach dystrybucyjnych palety NDHP, są to sieci DINO, NETTO, POLOMARKET -  mówi Jan Padewski pomysłodawca i wytwórca nowej palety.   
 
Struktury produkcyjne i dystrybucyjne nowego produktu są dobrze przygotowane do konkurencyjnej walki na tym niezwykle trudnym rynku. Na którym zapewne jest jeszcze miejsce na nowe jakościowo rozdanie, w interesującej formule nowatorskich dostaw do klienta palet NDHP.  – Dostarczamy palety w ilości potrzebnej do realizacji konkretnych zadań, czy to w formie wynajmu czy sprzedaży, zależnie od życzenia klienta. Nasze dostawy są elastyczne, a struktury przygotowane na różne ewentualności, dzięki czemu osiągamy przewagę konkurencyjną na rynku. Musimy zmagać się z nie do końca przejrzystymi praktykami konkurencyjnych biznesów, które wykorzystują swoje pozycje, jednak jestem dobrej myśli i wierzę w mechanizmy rynkowe, które zadziałają i pozwolą klientom docenić wartość naszej palety -  dodaje Jan Padewski.    
 
Dla tych produktów to początek drogi, nie chodzi tu tylko o produkt i jego udział w rynku, procesy są co raz bardziej złożone, nastawione na obniżanie kosztów, wzrost produktywności, unifikacja procesów, robotyzacja. Rynek przez to staje się  niezwykle wymagający, oczekuje możliwie wysokiego standardu opakowań w tym palet, które spełniać będą powyższe oczekiwania.  
 
Zapewniona kontrola procesów produkcyjnych, gwarantujących wysoką jakość palet NDHP jest jednym z czynników działających na korzyść produktu. Rynek ciągle się rozwija, zagospodarowuje nowe obszary działania i potrzebuje nowych jakościowo produktów, które utrzymają jakość będą dla jego uczestników pomocnymi narzędziami w rozwoju.
 Ćwierćpaleta NDHP
Tworzy się nowy pool paletowy NDHP, zastępujący paletę DHP, o której jakości „krążą legendy”, ta nowa jakościowo zmiana zapewne odbywać się będzie latami, niemniej początek drogi i kierunek został wybrany. W pierwszym roku działalności NDHP, opracowano i wdrożono klarowny system kontroli produkcji palet, powstała Karta Oceny Małej Palety. Mateusz Boruta, dyrektor zarządzający ECR Polska, wraził nadzieję, że Karta Oceny Palet Małych przyjmie się na rynku podobnie jak Karta Oceny Palet i wydatnie wpłynie na podniesienie jakości i bezpieczeństwa palet w obiegu otwartym.

Jakość i bezpieczeństwo to dwie cechy produktów zapewniające bezpieczeństwo całych procesów dystrybucyjnych, nie pozostających bez wpływu na osiąganie zamierzonych celów operacyjnych. W minimalizacji kosztów obsługi procesów coraz częściej brane są po uwagę koszty jednostek transportowych, tych biorących większy udział w procesach sprzedażowych. Półpalety lub ćwierćpalety są taki produktem uczestniczącym w procesie tak zwanej ostatniej mili (Last Mile Solutions) znakomicie spełniając swoje zadanie.
 
Wsporniki palet NDHP będących w wynajmie operacyjnym znakowane są na kolor zielony, ułatwiający identyfikację. Malowanie tylko wsporników, ma swój głębszy ekologiczny sens, utylizacja pomalowanego drewna jest trudniejsza i szkodliwa dla środowiska. Powstaje „zielony pool paletowy” nastawiony na proekologiczne działania formuły recyklingu palet.      

Red

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.