Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Zautomatyzowane rozwiązanie do realizacji zamówień

Dematic wprowadza nowe zautomatyzowane rozwiązanie do realizacji zamówień opracowane specjalnie dla łańcucha dostaw branży przetwórstwa mięsnego. Rozwiązanie automatyzuje kompletację, dystrybucję i wysyłkę zamówień, które są często pracochłonnymi procesami. Jest w stanie przetwarzać zarówno schłodzone, jak i zamrożone produkty białkowe (ryby, drób oraz produkty mięsne) w jednym systemie. Jego sercem jest Dematic Multishuttle, który automatycznie przechowuje, buforuje, sortuje i sekwencjonuje produkty do kompletacji i realizacji zamówień.
 Dematic Fulfillment Solution_3
Rozwiązanie obejmuje również system przenośników Dematic, stacje kompletacyjne oraz opcjonalne zrobotyzowane paletyzowanie i zautomatyzowane pojazdy kierowane (AGV) do transportu. Autorskie oprogramowanie Dematic iQ, kontroluje wszystkie procesy logistyczne i daje możliwości ich śledzenia, zapewniając dokładność i minimalizując błędy kompletacji. Dematic Automated Order Fulfillment Solution for Protein nie tylko usprawnia realizację zamówień, ale również zapewnia ich całkowitą transparentność w czasie rzeczywistym.
 
"Rosnące wymagania w branży przetwórstwa mięsnego sprawiły, że producenci nie mogą już polegać tylko na manualnych systemach realizacji zamówień. Dzięki naszemu rozwiązaniu wszystkie procesy realizacji zamówień mogą być w pełni zautomatyzowane, a jednocześnie można znacznie zwiększyć szybkość, gęstość składowania, świeżość, dokładność i dostępność" - mówi Jessica Heinz, dyrektor ds. marketingu i rozwoju biznesu Dematic Central Europe. Rozwiązanie to jest specjalnie dostosowane do coraz bardziej złożonych zamówień klientów, zarówno w zakresie rozmiarów, jak i typów opakowań oraz krótkich terminów dostawy.
 
Sercem systemu jest Dematic Multishuttle, który jest w stanie odebrać kilka jednostek magazynowych (SKU) z tego samego korytarza roboczego w tym samym czasie, co znacznie zwiększa przepustowość systemu. Teleskopowe chwytaki mogą obsługiwać różne rodzaje pojemników. Zapewniona jest praca w kontrolowanej temperaturze, od chłodni do mroźni. Wielopoziomowy system, w połączeniu z opatentowaną technologią Inter-Aisle-Transfer zapewniają płynny przepływ towarów, umożliwiając tym samym bardzo dużą gęstość składowania. "W ten sposób system pozwala na lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni i oszczędność kosztów energii i chłodzenia", mówi Heinz.
 Dematic Fulfillment Solution_4
Dematic Automated Order Fulfillment Solution for Protein jest modułowe i skalowalne. Można je rozbudować i dopasować do indywidualnych wymagań lub uzupełnić o inne sprawdzone, standaryzowane systemy Dematic takie, jak przenośniki, roboty kompletujące i paletyzujące oraz pojazdy AGV. Automatyzacja poprawia również bezpieczeństwo i ergonomię pracy w magazynie, eliminując konieczność ręcznego przenoszenia ciężkich kartonów w środowisku pracy charakteryzującym się obniżoną temperaturą. Procesy te są kontrolowane przez oprogramowanie Dematic iQ. Oprogramowanie to zapewnia również możliwość śledzenia procesów w czasie rzeczywistym. "Nasze rozwiązanie zapewnia w ten sposób bardziej efektywną realizację zamówień, bezpieczny i solidny łańcuch dostaw oraz pomaga firmom uzyskać przewagę konkurencyjną z wykorzystaniem technologii automatyzacji", podsumowuje Heinz.

Dematic 
Foto: Dematic
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.