Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Większa pojemność dla towarów o różnych rozmiarach

OHRA 08_2018 SeunerHiszpańskie przedsiębiorstwo Seuner Fabricados zainstalowało nowy system regałowy OHRA celem magazynowania części tokarek. Podstawowym założeniem było to, aby stworzyć duże pojemności magazynowe dla komponentów o różnych rozmiarach, które są magazynowe na zależnych od firmy nośnikach ładunku. Rozwiązano to za sprawą regałów wspornikowych o wysokości 8,58 m, które zapewniają zarówno stałe powierzchnie magazynowe, jak i miejsce na towary długie.
 
Seuner jest częścią CMZ Machinery Group, wiodącego europejskiego producenta tokarek CNC. Fabryka w pobliżu Bilbao dysponuje obszarem magazynowym na tokarki CMZ. Te elementy mają różne wymiary i masy. W fabryce są transportowane i magazynowane w ustandaryzowanych nośnikach ładunku. Podczas instalacji nowego magazynu nie wzięto pod uwagę standardowego rozwiązania regałowego. Wraz z ekspertami z firmy OHRA przedsiębiorstwo opracowało system regałowy łączący w sobie konieczną elastyczność z najlepszym możliwym wykorzystaniem powierzchni oraz sporymi pojemnościami magazynowymi.
 
Łącznie zainstalowano siedem regałów wspornikowych o długościach pomiędzy 15,1 i 22,5 m. W przeciwieństwie do regałów paletowych regały wspornikowe umożliwiają magazynowanie artykułów o różnych szerokościach, ponieważ brak jest przeszkadzających nośników pośrednich. Jednocześnie firma Seuner może przechowywać w systemie regałów również materiał sztangowy bądź podobne towary długie. Ponieważ wszystkie elementy nośne systemów regałowych OHRA są wykonane z litych profilów stalowych, możliwe jest wykorzystanie wąskiego systemu magazynowego o wysokim stopniu nośności. Każda strona zamontowanych dla firmy Seuner regałów wytrzymuje obciążenie 3280 kg, podczas gdy wsporniki o długości 1,15 m wyróżniają się nośnością równą 820 kg. Przymocowane do spodów regałów prowadnice umożliwiają zastosowanie w wąskich przejściach wózka widłowego. Dodatkowo firma Seuner zainstalowała rząd regałów paletowych OHRA z pięcioma poziomami magazynowymi oraz półką magazynową pomiędzy 4 i 3 m. Nośność na półkę wynosi 3000 i 4000 kg.
 
Firma Seuner jest przekonana o jakości regałów i profesjonalizmie doradztwa OHRA. Dzięki tym nowym systemom regałowym udało się stworzyć przestrzeń magazynową o dużej nośności, która umożliwia najlepsze wykorzystanie dostępnej powierzchni magazynowej, łącząc solidność z elastycznością.
 
OHRA
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.