Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4

V edycja Tańczący z paletami

11 grudnia 2018
Janusz Anioł Dyrektor Generalny Raben Logistics Polska gratuluje uczestnikomZmagania 20 najlepszych operatorów wózków widłowych z całej Polski. Dwie kategorie: układanka na wysokim poziomie i tranzytowy tor przeszkód oraz nietuzinkowe pokazy umiejętności, precyzji i bezpieczeństwa w różnorodnych konkurencjach. Tak w skrócie można opisać wielki finał konkursu „Tańczący z paletami”, który odbył się 10 grudnia 2018 roku w największym centrum logistycznym Grupy Raben w Gądkach.

Grupa Raben w kooperacji z firmą STILL Polska już od 2014 roku organizuje konkurs Tańczący z paletami. Wydarzenie skierowane jest do operatorów wózków widłowych i ma za zadanie akcentowanie dwóch istotnych aspektów codziennej pracy magazyniera. Po pierwsze, jest to podnoszenie świadomości związanej z bezpieczeństwem pracy w magazynie. Po drugie, ogromne znaczenie ma kwestia docenienia  kompetencji i podniesienia prestiżu samego stanowiska operatora.

„Tańczący z Paletami to możliwość sprawdzenia swoich kwalifikacji zawodowych (wiedzy i umiejętności) przez pracownika, lecz również zmierzenia się najlepszych operatorów wózków widłowych w Grupie Raben. Główną motywacją organizowania tego konkursu jest chęć docenienia roli stanowiska operatora oraz podnoszenia świadomości związanej z bezpieczeństwem pracy w magazynie – V edycja została przyjęta z dużym zainteresowaniem wśród pracowników – co podkreśla słuszność naszych działań w obszarach budowania zaangażowania i satysfakcji pracowników.” – mówi Ksenia Sarna, HR Manager, Fresh Logistics Polska
Konkurencja Tańczący z paletami 2018
Co roku eliminacje do wielkiego finału konkursu składają się z dwóch części: teoretycznej, polegającej na przedstawianiu dobrych praktyk i pożądanych zachowań oraz praktycznej, podczas której operatorzy wózków widłowych pokonują trasę z przeszkodami.
„Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku eliminacje odbyły się w 8 lokalizacjach. Podczas tych spotkań na części teoretycznej operatorzy mieli okazję utrwalić wiedzę na temat bezpieczeństwa, w kolejnej części, na wcześniej przygotowanym torze, sprawdzaliśmy ich zachowanie w praktyce. Na tej podstawie wyłoniliśmy finalistów, którzy 10.12.2018 walczyli o podium w 2 kategoriach osobno dla logistyka kontraktowa i Cross Dock.” – wyjaśnia Grzegorz Kurkowski, Product Manager, STILL Polska – „Konkurencje finałowe, pomimo tego, że samą formą różnią się od codziennej pracy na magazynie, pozwalają sprawdzić umiejętności pod kątem precyzji, szybkości, ale przede wszystkim poprawności i przestrzegania przepisów, czyli kluczowych czynników wpływających na poprawę bezpieczeństwa pracy.”
Konkurencja układanka na wysokim poziomie
Dla firm logistycznych bezpieczeństwo pracy w magazynie ma kluczowe znaczenie. Badania pokazują, że do większości wypadków podczas wykonywania operacji magazynowych dochodzi w wyniku nieodpowiedniego zachowania pracowników.  Dlatego właśnie, Grupa Raben ogromny nacisk kładzie na edukację i uświadamianie pracowników z zakresu właściwego i zgodnego z normami bezpieczeństwa zachowaniami, osób zatrudnionych w magazynie oraz w biurze. Firma wychodzi z założenia, że najlepiej działa profilaktyka i odpowiednia wiedza, jest to element wpisany w jej filozofię SHE (Safety, Health and Environment).
Finaliści - dla nich confetti i We are the Champions
Konkurs to także doskonałe narzędzie Employer Brandingu, pokazujące, że Raben jest firmą angażującą pracowników w niestandardowe inicjatywy o charakterze edukacyjnym. „Organizowane co roku zawody dla operatorów wózków widłowych to doskonała okazja nie tylko sprawdzenie wiedzy i umiejętności operatora, ale także szansa na docenienie trudnej pracy magazyniera. Nie wszyscy zdają sobie sprawę jakiej precyzji i dokładności ona wymaga. Jeśli ktoś ma w tej kwestii jakieś wątpliwości niech przypatrzy się naszym finalistom i spróbuje dokonać tego co oni.” – powiedziała Ewa Mendak, HR Manager, Raben Logistics Polska obserwując finał w Gądkach.
Adam Turaczyk Raben Logistics Polska Cholerzyn - zwycięzca tranzytowego toru przeszkódMichał Chmiel Fresh Logistics Polska Gliwice - zwyvięzca układanki na wysokim poziomieZwycięzcy wielkiego finału
TAŃCZĄCY Z PALETAMI 2018:


<<<   TRANZYTOWY TOR PRZESZKÓD
  1. Adam Turaczyk, Raben Logistics Polska, Cholerzyn
  2. Dawid Jastrzębski, Raben Logistics Polska, Gliwice
  3. Grzegorz Mędrak, Raben Logistics Polska, Rzeszów
   
UKŁADANKA NA WYSOKIM POZIOMIE>>>
  1. Michał Chmiel, Fresh Logistics Polska, Gliwice 
  2. Marcin Połukrad, Raben Logistics Polska, Gądki
  3. Damian Piechnik, Raben Logistics Polska, Chlebnia

Tańczący z paletami stał się już swego rodzaju tradycją. W tym roku zgłosiło się do niego 50 operatorów. W finale, o tytuł najlepszego walczyło 20 pracowników, w dwóch kategoriach: tranzytowy tor przeszkód oraz układanka na wysokim poziomie. Zawodnicy mieli do wykonania kilka zadań, w tym niektóre dość niestandardowe, jak np. umieszczenie piłeczki do tenisa stołowego w szklance za pomocą wózka widłowego.


Tegoroczny finał konkursu odbył się w 10 grudnia w centrum logistycznym w Gądkach pod Poznaniem na jednym z magazynów Raben Logistics Polska. Tradycyjnie już zawodnikom podczas zmagań kibicowali pracownicy firmy, a także przedstawiciele klientów oraz mediów.
 
Raben
Foto: Raben
 
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.