Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Targi przemysłowe ITM Polska rozpoczęte

ModernlogNowoczesne rozwiązania, spotkania ze specjalistami działającymi w obszarze nowych technologii oraz konferencje i debaty – to tylko niektóre atrakcje czekające na zwiedzających rozpoczynające się dzisiaj targi ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, Focast oraz 3D Solutions. Podczas tegorocznego spotkania branży przemysłowej w dniach 5-8 czerwca br. w sposób bardzo wyraźny wybrzmi czwarta rewolucja przemysłowa, którą już dziś kroczą i powinni podążać polscy przedsiębiorcy.
 
Podczas uroczystości otwarcia targów zostały wręczone Złote Medale (zdjęcia z uroczystości dostępne są na stronie internetowej). Pierwszego dnia targów zwiedzający mieli okazję obejrzeć pokazy lakiernicze na powierzchni demonstracyjnej w ramach POLIGONU UMIEJĘTNOŚCI, realizowanego przez Miesięcznik „Lakiernictwo Przemysłowe”; wziąć udział w Warsztatach ze skanowania 3D i obróbki wyników pomiarów 3D organizowanych przez SMARTTECH oraz zapoznać się z innowacjami w dziedzinie logistyki w ramach IN4LOG INDUSTRY Innovations for Logistics, którego organizatorem było wydawnictwo MEDIALOG. Ważnym wydarzeniem dla branży było XV FORUM TECHNICZNE INŻYNIERSKIE „Technika w Recyclingu” organizowane przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.
 
KONFERENCJA DRUK 3D W METALU
Drugiego dnia targów szczególnie warto zwrócić uwagę na odbywającą się po raz pierwszy konferencję „Druk 3D w metalu”, podczas której wystąpią przedstawiciele najważniejszych firm z branży druku 3D w metalach w Polsce. W ramach wykładów zostanie przedstawionych wiele case studies z zakresu wykorzystania technologii przyrostowych w praktyce, wdrożeń systemów do druku 3D w przedsiębiorstwach produkcyjnych, czy unikalnych produktów jakie za ich pomocą powstają. Drugiego dnia targów  odbędzie się również: Dzień Mechanika organizowany przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich; TechnoSteel Poland – Innowacje w branży stalowej organizowane przez Wydawnictwo AML Press. Zapraszamy również do udziału w konferencji prasowej na temat nowej odsłony najważniejszych targów obrabiarek do metalu we Włoszech BI-MU 2018 (9-13 października 2018, Mediolan).
 
MM SPEAKERS CORNER – W OGNIU PYTAŃ
W tym roku, po raz drugi, odbędzie się cykl paneli dyskusyjnych MM Speakers Corner, który w całości będzie poświęcony idei czwartej rewolucji przemysłowej. Doświadczeni specjaliści – menedżerowie największych firm przemysłowych działających na polskim rynku – podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami, tym razem z zakresu szeroko pojętej koncepcji Przemysłu 4.0. Debatę poprowadzi znany dziennikarz telewizyjny Radek Brzózka, który będzie nie tylko zadawał pytania ekspertom i dbał o ciekawy przebieg dyskusji, ale również sam weźmie udział w rozmowach. MM Speakers Corner została podzielony na cztery części tematyczne. Całość rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 15.30.
„Przemysł 4.0 w Polsce – slogan czy realny kierunek rozwoju firm z sektora MŚP”.
 „Automatyzacja i robotyzacja polskich firm - doświadczenia dostawców”
 „Narzędzia wsparcia dla rozwoju polskich przedsiębiorstw w drodze do Przemysłu 4.0”
 „Przemysł przyszłości – wizje i koncepcje rozwoju”
 
ZAINWESTUJ W SIEBIE NA TARAGCH SUBCONTRACTING 2018
Podczas targów Subcontracting 2018 w pawilonie 7 odbędzie się strefa „Warsztat Menedżera” - cykl warsztatów, prelekcji i dyskusji wokół wiodącego tematu targów „Na drodze do przemysłu 4.0” - ta rewolucja jest tuż za progiem, a najważniejsze pytanie brzmi: jak się do niej skutecznie przygotować? Przemysł 4.0 to nie tylko automatyzacja i robotyzacja produkcji. To także zmiana filozofii biznesowej oraz nowe kompetencje kadry kierowniczej i pracowników, a także nowe podejście do klientów. Czy polska gospodarka odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Dyskusje i debaty podczas targów przybliżą te zagadnienia. Strefa będzie aktywna przez trzy dni, od 6 do 8 czerwca w godzinach 10.00 – 13.00. Każdy dzień będzie poświęcony innemu tematowi.
 
6 czerwca, środa: Warsztat Menedżera - „Jak okiełznać Technologie?” (pawilon 7, scena, parter). W tym dniu prelekcje będą odbywały się wokół tematu przygotowania firm do rewolucji przemysłowej 4.0. Swoimi doświadczeniami podzielą się menedżerowie, którzy skutecznie to robią na co dzień. Z jakimi trudnościami spotkali się w praktyce? Jak to się stało, że wdrożenie zakończyło się sukcesem? O tym opowiedzą przedstawiciele zarówno dużych firm, jak i liderzy mniejszych przedsiębiorstw. Prelekcje odbywać się będą w godz. 10.00 – 13.00, następnie w godz. 14.30-15.30 przeprowadzone zostaną warsztaty (Pawilon 7, antresola, sala C)
 
Również jutro (6 czerwca, środa) w ramach targów Subcontracting 2018, rozpoczną się Subcontracting ITM Meetings (pawilon 7, antresola, sala AB) - dwudniowa międzynarodowa giełda kooperacyjna, skierowana do przedstawicieli firm i innych podmiotów działających w szeroko pojętej branży przemysłowej. To wyjątkowa, bezpłatna i wygodna formuła budowania trwałych relacji między oferentami usług podwykonawczych oraz potencjalnymi zleceniodawcami. Niewątpliwym atutem tej formy matchmakingu jest możliwość wcześniejszego poznania profili oferentów i umówienia się na konkretne spotkania przed targami za pomocą specjalnego panelu internetowego www.b2match.eu. Partnerem wspierającym spotkania matchmakingowe jest Poznański Park Naukowo-Technologiczny.
 
MTP
Foto: Log4.pl
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.