Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Słowenia w sieci Ekol Logistics

EkolRealizując strategie osiągnięcia pozycji jednego z wiodących operatorów logistycznych w Europie, posiadającego własne zasoby, w marcu 2017 roku Ekol Logistics otworzył spółkę w Słowenii. Jest to piętnasty kraj, w którym Ekol posiada swoje oddziały.
 
"Spółka Ekol Słowenia będzie świadczyła usługi całopojazdowego i drobnicowego transportu, zarówno międzynarodowego jak i krajowego. Pierwszy magazyn zostanie otwarty w okolicach Lublany. Usługi magazynowe będą oferowane min. w składach celnych i w magazynach tranzytowych. W ciągu dwóch lat planujemy zatrudniać w naszym kraju  już 15 osób.” - mówi Miha Ulcar, Branch Manager, Ekol Słowenia.
 
Spółka Ekol Słowenia została już zarejestrowana, a działalność operacyjną rozpocznie za 1-2 miesiące. Niedługo zostanie otwarte biuro oraz magazyn cross- dock o powierzchni odpowiedniej dla potrzeb klientów.  Ekol jest świadomy swojej odpowiedzialności za środowisko oraz lokalną społeczność, w swojej działalności kieruje się zasadami etyki. Będąc właścicielem 6 statków Ro-Ro i operatorem ponad 48 składów pociągów towarowych tygodniowo, Ekol pragnie wykorzystać oferowane przez siebie ekologiczne usługi do wzmocnienia swojej obecności na kontynencie europejskim. "W dłuższej perspektywie Ekol Słowenia może oferować połączenia intermodalne do i z innych krajów europejskich.  Fakt, że nowa, ambitna firma pojawiła się na rynku słoweńskim wróży dobrze dla naszej gospodarki". – dodaje Miha Ulcar.
 
Warto dodać, że Ekol rozpoczął inwestycje poza Turcją, w Europie, w roku 1996, otwierając spółkę Ekol Germany, a następnie kolejne w Rumunii, Włoszech, Francji, Ukrainie, Grecji, oraz Bośni-Hercegowinie. Mając na celu oferowanie coraz lepszej jakości usług swoim Klientom, Ekol kontynuował inwestycje i w roku 2013 powstała spółka Ekol Hungary. W roku 2014 do sieci transportowej dołączyła spółka Ekol Spain. W roku 2015 Ekol otworzył spółkę w Polsce.  W ubiegłym roku Ekol uruchomił spółki w Czechach, Bułgarii oraz w Iranie.
 
Ekol nie tylko mówi o swoich nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązaniach. Ekol rzeczywiście oferuje je swoim Klientom. Jest to możliwe dzięki własnemu działowi R&D, zatrudniającemu ponad 120 osób, które pracują nad 130 projektami, mającymi na celu poprawienie efektywności usług oferowanych przez firmę. Wyniki tych działań sprawiają, że Ekol wyróżnia się na tle innych operatów logistycznych na rynku.
 
Wojciech Brzuska, General Manager Ekol Europe oraz Executive Board Member mówi: "W najbliższych miesiącach Ekol utrzyma tempo rozwoju w Czechach, Hiszpanii, Iranie i Rumunii. Realizujemy naszą strategię w nadziei, że nasze usługi pomogą zwiększyć biznes naszych klientów również na terenie Słowenii. Ekol tworzy inspirujące i zrównoważone wartości razem ze swoimi klientami ."
 
Źródło Ekol Logistics
Foto: Ekol Logistics 
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.