Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Równowaga w Euroazjatyckim transporcie

26 listopada 2019
Zjednoczone Towarzystwo Transportowo-Logistyczne - Euroazjatycki Sojusz Kolejowy (United Transport and Logistics Company – Eurasian Rail Alliance, UTLC ERA) zorganizowało w Warszawie konferencję dla specjalistów ds. frachtu kolejowego, by omówić wyzwania stojące przed transportem kolejowym. Konferencja "Zrównoważona łączność Europa - Chiny" koncentrowała się na potencjale ruchu towarowego z Europy do Chin oraz na rozwiązaniach skracających czas tranzytu. Główne wnioski płynące z konferencji, również dla polskich transportowych firm kolejowych, to potrzeba ścisłej współpracy na przejściach granicznych, w celu znalezienia nowych rozwiązań infrastrukturalnych, które mogą przynieść korzyści całemu sektorowi.
 80
Z uwagi na atrakcyjność transportu kolejowego, będącego szybszym niż transport morski, a jednocześnie tańszym niż lotniczy, wzrasta presja na operatorów kolejowych i zarządców infrastruktury, aby dotrzymywali kroku rosnącemu popytowi. UTLC ERA wyznaczyła sobie misję przełamywania barier przestrzennych i logistycznych na największym kontynencie azjatyckim. Konferencja odbywająca się w Warszawie ma na celu zacieśnienie współpracy z polskimi firmami transportowymi i logistycznymi oraz omówienie szans i wyzwań w osiągnięciu wspólnego celu - integracji wysiłków mających na celu skrócenie czasu tranzytu i zwiększenie przepustowości na granicy z Polską.
 
„Bardzo zależy nam na zintegrowaniu wysiłków z naszymi polskimi partnerami, aby skrócić czas tranzytu przez przejścia graniczne z Polską. Zakończyła się już modernizacja kluczowego dla nas przejścia granicznego Brześć - Małaszewicze, w wyniku czego jego przepustowość zostanie podwojona”- powiedział Alexey Grom, dyrektor generalny UTLC ERA.
 
UTLC ERA odgrywa kluczową rolę we wzroście rynku kolejowych przewozów towarowych, obsługując około trzy czwarte wszystkich euroazjatyckich pociągów kontenerowych między Chinami, a granicami Polski i Białorusi. Firma obsługuje także terminale na terenie Kaliningradu. W pierwszych trzech kwartałach 2019 r. operator obsłużył 228 363 TEU (tj. znormalizowanych kontenerów), co stanowi 23%-owy wzrost w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Spośród nich, 134 189 TEU przemieszczało się na zachód, a 94 174 TEU przetransportowano w kierunku wschodnim, co stanowi wzrost odpowiednio o 24% i 22% w porównaniu do tego samego okresu w 2018 r.
 
„Polska leży w sercu Europy, granicząc z krajami będącymi głównymi konsumentami produktów sprowadzanych z Chin koleją. Jesteśmy dziś w Warszawie, aby "zainspirować" naszych partnerów i sąsiadów ideą, że tranzyt europejsko-chiński jest dobry dla wszystkich i leży w interesie firm i krajów, przez które przepływa. Szczególnie, że nie ma już ograniczeń ze względu na rozwój technologii i komunikacji” – dodał CEO UTLC ERA.

UTLC ERA 
Foto: UTLC ERA  
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.