Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Realizacja Elektrowni Wodnej W Austrii

Metrostav – Czeska Grupa Budowlana Specjalizująca Się W Realizacji Projektów Budowlanych I Infrastrukturalnych – Za Pośrednictwem Spółki Zależnej Bemo Tunnelling, Prowadzi Prace Przy Realizacji Nowoczesnej Elektrowni Wodnej W Austrii, Niedaleko Miejscowości Reid – Przy Granicy Ze Szwajcarią. Obiekt, Którego Jednym Z Najważniejszych Elementów Jest Długi Na Ponad 23 Kilometry Tunel, Ma Docelowo Produkować Rocznie 400 Gwh. Całkowity Koszt Inwestycji Szacowany Jest Na 56,4 Mln Euro, A Wartość Prac Wykonanych Przez Bemo Tunnelling Przy Ostatnim, Trzecim Etapie Projektu, To Blisko 14,7 Mln Euro.

Elektrownia Wodna GKI To Innowacyjny Projekt Energetyczny. Turbiny Produkujące Elektryczność Powstaną Nie Na Samej Rzece Inn, Lecz U Wylotu Ponad 23 Kilometrowego Tunelu Prowadzącego Od Ujęcia Wody W Górnym Biegu Rzeki, Do Znajdującej Się Niżej Instalacji Energetycznej. Dzięki Takiemu Rozwiązaniu Napędzająca Turbiny Woda Będzie Mięć Dużą Prędkość, Zwiększając Tym Samym Wydajność Produkcji Energii. Ten Sposób Realizacji Nie Zakłóci Naturalnego Biegu Rzeki Oraz Nie Obniży Walorów Alpejskiego Ekosystemu. Prace Wykonywane Przez Spółkę Zależną Metrostav Obejmują Wydrążenie Ostatnich 300 Metrów Tunelu, A Także Wybudowanie Głównego Budynku Elektrowni. Obiekt Będzie Znajdował Się Prawie W Całości Pod Ziemią, Co Zminimalizuje Jego Wpływ Na Alpejski Krajobraz.Metrostav realizacja elektrowni wodnej w Austrii 1

„Spółka Bemo Tunnelling Gmbh, Specjalizująca Się W Konstrukcjach Tunelowych I Górniczych, Została Częścią Międzynarodowej Grupy Metrostav W 2013 Roku. Dzięki Jej Pozyskaniu Grupa Umocniła Swoją Pozycję Na Ważnych Dla Przedsiębiorstwa Rynkach Europy Zachodniej, W Szczególności W Niemczech, Austrii I Szwajcarii. Korzystając Z Doświadczenia Firmy W Realizacji Kompleksowych Inwestycji Tunelowych, Grupa Metrostav Mogła Przystąpić Do Prowadzenia Zaawansowanych Projektów Inżynieryjnych W Tych Krajach, Czego Przykładem Jest Elektrownia Wodna GKI. Kluczowe Elementy Trzeciego Etapu Budowy To Wydrążenie Ostatnich 300 Metrów Górskiego Tunelu Oraz Realizacja Budynku Elektrowni I Otaczającej Go Infrastruktury. Mamy Nadzieję, Że Projekt – Ważny Dla Bezpieczeństwa Energetycznego Regionu – Przyczyni Się Do Rozwoju Technologii Wykorzystującej Odnawialne Źródła Pozyskiwania Elektryczności Oraz Stanie Się Kolejnym Przykładem Możliwości Technicznych Grupy” – Mówi Radim Čáp, Dyrektor Metrostav Polska.

W Polsce Metrostav Realizuje Zaawansowane Technicznie Projekty Tj.:

· Most Na Wyspie Sobieszewskiej:

o Umowa – O Wartości 57,1 Mln Zł – Na Budowę Mostu, Który Połączy Wyspę Sobieszewską Z Gdańskiem, Pomiędzy Konsorcjum Firm Metrostav Oraz Vistal A Miastem Gdańsk Została Podpisana 2 Września 2016.

o Budowa Obiektu Jest Jednym Z Priorytetów Inwestycyjnych Gdańska Na Lata 2014-2020.

o Most Będzie Miał 173 M Długości (Ze Skrzydłami – 181,5 M), Przewidywany Czas Otwierania Przęseł To 2 Minuty.

· Trasa Ekspresowa S7: Koszwały – Nowy Dwór Gdański:

o 20-Kilometrowy Odcinek Trasy Ekspresowej S7: Koszwały – Nowy Dwór Gdański Na Pomorzu O Wartości Ponad 1, 642 Mld Zł.

o Inwestycja Ma Być Gotowa W Październiku 2018 R.

· Modernizacja Węzła Ulic Marsa I Żołnierskiej:

o Przebudowa 5-Kilometrowego Odcinka Ulic Marsa I Żołnierskiej W Warszawie.

o Wartość Kontraktu To Ok. 155 Mln Zł, Inwestycja Ma Być Gotowa W 2018 Roku.

Do Tej Pory Polski Oddział Firmy Metrostav Odpowiedzialny Był Również Za Realizację:

· Drogi S8: Węzeł Powązkowska – Węzeł Modlińska Wraz Z Mostem Gen. S. Grota-Roweckiego W Warszawie:

o Przebudowa 4,8 Kilometrowego Odcinka Trasy Armii Krajowej.

o W Skład Projektu O Wartości 796,30 Mln Zł Wchodziły Działania Modernizacyjne, Takie Jak: Poszerzenie Jezdni Głównych, Połączenie Istniejących I Zaprojektowanych Węzłów Na Trasie AK W Zespoły Węzłów.

o W Rezultacie Remontu Cały Fragment Trasy Zyskał Status Drogi Szybkiego Ruchu.

o Metrostav Przekazał Inwestycję Do Użytkowania We Wrześniu 2015 – Miesiąc Przed Zakładanym Terminem.

· Budowy Nowej Przeprawy Mostowej Na Przemszy Na Trasie Kraków – Chełmek (Woj. Małopolskie, Droga Wojewódzka Nr 780) – Inwestycja Została Zakończona W Listopadzie 2013 Roku

· Projektu Modernizacji Budowli I Urządzeń Zbiornikowych Wraz Z Budową Innych Obiektów W Ramach Projektu: „Modernizacja Zbiornika Wodnego Nysa W Zakresie Bezpieczeństwa Przeciwpowodziowego - Etap I”.

Metrostav Z Powodzeniem Realizuje Skomplikowane Inwestycje Na Terenie Całej Europy – Spółka Odpowiada M.In. Za Wykonanie Dwóch Tuneli Technologicznych Obwodnicy Autostradowej W Szwedzkim Sztokholmie, Które Powstają We Współpracy Joint Venture Pomiędzy Subterra – Spółką Zależną Metrostav SA – I Słowacką Firmą STI. Ponadto Metrostav Jest Wykonawcą Tunelu Drogowego W Norwegii Oraz Dwóch Tuneli Drogowych Na Islandii. W Ramach Trzeciej Inwestycji W Finlandii, Metrostav – W Konsorcjum Z Lokalną Firmą Destia Oy – Wybuduje Dwa Tunele Metra W Helsinkach – Każdy O Długości 1,4 Km. Wartość Tego Kontraktu Wynosi Ok. 18 Milionów Euro. Zakończenie Robót Planowane Jest Na Pierwszy Kwartał 2018 Roku.

Skuteczne Działania Na Rynkach Międzynarodowych Mają Solidne Fundamenty Wypracowane Na Czeskim Rynku Budowlanym. Metrostav Odpowiada M.In. Za Przebudowę Portu Lotniczego Im. Vaclava Havla, Przedłużenie Linii A Praskiego Metra (Wartość Kontraktu 873 Mln Euro) I Realizację Największej Inwestycji Mieszkaniowej W Historii Czech – Residence Garden Towers (Wartość Kontraktu 72 Mln Euro). Ponadto W Grudniu 2014 Roku Spółka Oddała Do Użytku Pierwszą Część Projektu Blanka W Czeskiej Pradze. Inwestycja Blanka Jest Obecnie Największym Tunelowym Miejskim Projektem W Europie.

 

Źródło: Metrostav
Foto: Metrostav

 

Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.