Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Raben wyróżniony w Best in Cloud 2019

13 czerwca 2019

Jak efektywnie wykorzystać technologie cloud w rozwoju biznesu? Odpowiedź na to pytanie doskonale zna dział IT Grupy Raben. Platforma myRaben.com wraz z uruchomionym na początku roku serwisem ETA - zlokalizowana w chmurze obliczeniowej - została wyróżniona w konkursie BEST IN CLOUD 2019 organizowanym przez Computerworld jako NAJLEPSZE WDROŻENIE USŁUGI CHMUROWEJ W OSTATNICH 12 MIESIĄCACH!

Konkurs Best in Cloud, został zorganizowany przez Computerworld już po raz siódmy. Upowszechnia on i promuje najefektywniejsze sposoby wykorzystania technologii cloud. O wyniku konkursu decydowały: wpływ na funkcje przedsiębiorstwa, wymierny efekt ekonomiczny, wpływ na rozwiązanie istotnych problemówprzedsiębiorstwa.

Ogłoszone zwycięzców odbyło się podczas konferencji Best in Cloud 2019. Wyróżnienie dla Grupy Raben za najlepsze wdrożenie usługi chmurowej w ostatnich 12 miesiącach odebrał Zbigniew Kępiński, managera Genius Lab (działu R&D) Grupy Raben.

„Bardzo się cieszę, że jury konkursu doceniło i uhonorowało nasze rozwiązanie. myRaben.com jest platformą dedykowaną dla naszych klientów, nadawców przesyłek oraz odbiorców transportowanych towarów. Funkcje i zakresy informacyjne jakie są oferowane poprzez platformę są cały czas rozwijane w takt rozszerzania zakresu usług świadczonych przez Grupę Raben.” – mówi Zbigniew Kępiński.

Grupa Raben od wielu lat wprowadza innowacyjne rozwiązania, zarówno w procesach magazynowych i transportowych, jak również w zakresie narzędzi oraz systemów informatycznych. Platforma myRaben.com została uruchomiona w 2015 roku. Dzięki wykorzystaniu danych w chmurze klienci Grupy oraz odbiorcy dostarczanych przez Raben towarów, mogą za pośrednictwem Internetu uzyskać natychmiastowy dostęp m.in. do zamówień, statusów przesyłek i faktur oraz wykorzystać spersonalizowany zestaw raportów.

„Wykorzystanie „cloud computing” pozwoliło m.in. na: zapewnienie wysokiej wydajności i szybkości działania rozwiązania jednocześnie dla kilkunastu tysięcy użytkowników, którzy dziennie aktywnie korzystają z zasobów platformy; gwarancję wysokiej dostępności rozwiązania 24/7; odciążenie zasobów własnych zarówno sieciowych jak i sprzętowych oraz gwarancję skalowalności rozwiązania”  - dodaje Zbigniew Kępiński

Dodatkowo od stycznia 2019 r. klienci Grupy Raben mogą monitorować czas dostawy przesyłki w czasie rzeczywistym na platformie myRaben.com, gdyż firma opracowała innowacyjny system monitorowania przesyłek oparty o parametr ETA (estimated time of arrival). Wykorzystuje on informacje o bieżącym położeniu kierowcy na podstawie lokalizacji GPS podawanej przez urządzenie mobilne.  W przypadku wystąpienia sytuacji mogących wpłynąć na zmianę czasu dostawy (wcześniejszy/późniejszy niż pierwotnie wyliczony), wynikających np. z sytuacji na drogach czy wypadków, system automatycznie aktualizuje szacowany czas dostawy i przesyła aktualizacje do platformy myRaben.com.

 

Raben
Foto: Raben

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.