Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Raben – future of logisticsFilm „Raben – future of logistics” to symboliczna podróż przesyłki – tulipana, osadzona w przyszłości, gdzie autonomiczne ciężarówki, hyperloop czy w pełni zautomatyzowane magazyny, będą już standardem. Projekt na zlecenie Grupy Raben zrealizowała agencja Nomono.

Współtworzący film dział Genius Lab w Grupie Raben, na co dzień zajmuje się szeroko pojętymi innowacjami, obejmującymi zarówno optymalizację już funkcjonujących procesów, jak i tworzenie zupełnie nowych modeli działania. Transport i logistyka niemal całkowicie „bez papieru”, zastosowanie mechanizmów „early warning” do przewidywania ewentualnych przesunięć w terminach dostawy, wykorzystanie zaawansowanych algorytmów przetwarzania obrazów do mierzenia wielkości przesyłki na wejściu do magazynu. Genius Lab prowadzi badania nad rozwiązaniami IoT oraz RPA (Robotic Process Automation), które maja ogromny potencjał do przekształcenia wielu procesów zachodzących w firmach logistycznych.

Obecnie Grupa Raben pracuje w ramach projektu ePOD2.0, nad aplikacją ETA (Estimated Time of Arrival), dzięki temu rozwiązaniu klienci i odbiorcy firmy uzyskają nie tylko informacje na temat aktualnego miejsca, w którym znajduje się ich przesyłka, ale i przewidywaną godzinę jej dostarczenia. Dzięki komunikacji online (GPS/eGPS) między kierowcą pojazdu, a firmowym systemem ze specjalnym algorytmem, połączonym z mapą, będzie można przewidzieć dotarcie do każdego z punktów dostawy na trasie kierowcy, a co ważniejsze, przewidzieć także ewentualne opóźnienia wynikające z ruchu drogowego. Taka transparentność wpłynie na koszty i poziom satysfakcji klientów Grupy Raben. 

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.