Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4

Prologis buduje dla EYELEVEL

22 sierpnia 2018
2018.08.22 PrologisPrologis globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował dzisiaj o rozpoczęciu budowy piątego budynku magazynowego, o powierzchni 38 620 metrów kwadratowych, na terenie w pełni wynajętego Prologis Park Prague-Airport.

Budynek 3 będzie obejmował 27 370 metrów kwadratowych powierzchni typu build-to-suit dla EYELEVEL, wiodącego czeskiego projektanta powierzchni handlowych, oraz 11 250 metrów kwadratowych powierzchni spekulacyjnej. Obiekt będzie miał 12 metrów wysokości w świetle i będzie wyposażony w inteligentny system smart meteringu, oświetlenie LED, system odczytu tablic rejestracyjnych oraz strefę wypoczynku. Zakończenie budowy planowane jest na czwarty kwartał 2018 r.

„Prologis Park Prague-Airport cieszy się największym zainteresowaniem wśród naszych klientów w Czechach. Każdy nowy budynek zostaje szybko wynajęty. Na popularność parku wpływa położenie w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego w Pradze,  bezpośredni dostęp do krajowych i międzynarodowych autostrad oraz świetna infrastruktura” – powiedział Martin Baláž, vice president, leasing and development, Prologis na Czechy i Słowację. „Obecnie swoje siedziby w Prologis Park Prague-Airport ma czterech klientów z sektora e-commerce, którzy łącznie wynajmują 41 630 metrów kwadratowych, co jest sygnałem, że dzięki swej idealnej lokalizacji park może również pełnić funkcję centrum dystrybucji typu Last Touch™."

W zawarciu umowy z EYELEVEL pośredniczyła agencja nieruchomości 108 AGENCY.

Prologis Park Prague-Airport położony jest przy zjeździe nr 7 z autostrady D6, w odległości zaledwie pięciu minut jazdy od portu lotniczego w Pradze. Oprócz 38 620 metrów kwadratowych obecnie w budowie, park składa się z czterech w pełni wynajętych budynków o łącznej powierzchni 87 400 metrów kwadratowych,  z możliwością rozbudowy o kolejne 9 600 metrów kwadratowych. Jego lokalizacja zapewnia doskonały dostęp do krajowych i międzynarodowych szlaków handlowych dzięki obwodnicy D0, która łączy autostrady D5 i D1. Sieć komunikacji publicznej, w tym przystanek autobusowy znajdujący się na terenie parku, zapewnia dobre połączenia z Kladnem i Pragą oraz ze stacją kolejową.

Z portfolio 1,1 milion metrów kwadratowych powierzchni logistycznych i przemysłowych, Prologis jest jednym z wiodących dostawców obiektów dystrybucyjnych w Czechach (stan na 30 czerwca 2018 r.).

 

Prologis
Foto: Prologis

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.