Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Połączenie DSV i Panalpina

DSV ogłosiło dobrowolne publiczne wezwanie na całość akcji Panalpina. Obie firmy osiągnęły porozumienie w sprawie warunków połączenia, w wyniku którego DSV i Panalpina staną się wspólnie jedną z największych firm transportowych i logistycznych na świecie, z przychodami pro forma w wysokości około 118 miliardów DKK (18,7 mld USD) oraz ponad 60 tys. pracowników operujących w 90 krajach.
 DSV_Panalpina
Pod warunkiem spełnienia określonych wymagań i uzyskania niezbędnych zezwoleń, transakcja zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2019 roku. Po jej zakończeniu DSV zaproponuje swoim akcjonariuszom zmianę nazwy na „DSV Panalpina A/S”, odzwierciedlając tym samym długą i bogatą historię obu spółek.
 
Kurt Larsen, Przewodniczący Rady Nadzorczej DSV:
Połączenie DSV i Panalpina jeszcze bardziej umacnia naszą pozycję wiodącego globalnego operatora logistycznego. Wspólnie będziemy w stanie zaoferować naszym klientom silną globalną sieć oraz rozszerzoną ofertę usług, dodatkowo wzmacniając naszą przewagę konkurencyjną w branży. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością połączenia sił i powitania na pokładzie utalentowanego personelu Panalpina.
 
Peter Ulber, Przewodniczący Rady Nadzorczej Panalpina:
W ciągu ostatnich tygodni zarząd i kierownictwo Panalpina analizowały różne inicjatywy strategiczne prowadząc rozmowy z DSV na temat potencjalnego połączenia. Zaktualizowaną propozycję DSV oceniliśmy jako bardzo atrakcyjną, w związku z czym z niecierpliwością oczekujemy połączenia naszych sił, przyczyniając się tym samym do stworzenia jednej z największych firm transportowych i logistycznych na świecie.
 
Doskonała pozycja do dalszego rozwoju
DSV i Panalpina stanowią doskonałe połączenie wielu potencjalnych synergii, wynikających z podobieństw w zakresie modelu biznesowego, świadczonych usług oraz strategii, jak:
  • Unikalne relacje z klientami oraz specjalistyczna wiedza i doświadczenie
  • Doskonałość operacyjna oraz orientacja na wydajność
  • Synergie handlowe i możliwości kompleksowej sprzedaży usług dzięki silniejszej sieci i oferowanych usług, nowym kompetencjom i umiejętnościom
  • Konsolidacja obiektów operacyjnych, administracyjnych i logistycznych
  • Konsolidacja infrastruktury IT

DSV
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.