Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Podsumowanie 2017 roku

2018.04.04 ROHLIG SUUSDwucyfrowy wzrost sprzedaży i ponad 842 mln zł przychodu, 2 mln zleceń, 30 tys. m.kw. nowych powierzchni magazynowych przekazanych do użytku, umocnienie pozycji spółki w kluczowych obszarach biznesowych – to najważniejsze fakty podsumowujące rekordowy 2017 rok w ROHLIG SUUS Logistics SA. Spółka, będąca jednym z czołowych graczy na rynku logistycznym i największym polskim operatorem logistycznym, nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne inwestycje.

ROHLIG SUUS Logistics SA konsekwentnie realizuje strategię rozwoju organicznego, wzmacniając swoją pozycję w obszarze zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw. W ciągu ostatnich pięciu lat firma prawie dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, a  w ostatnich 12 miesiącach jej przychody wzrosły o 20 proc. To najwyższy wskaźnik wśród wszystkich kompleksowych operatorów logistycznych w Polsce..

– Branża logistyczna jest ściśle powiązana z kondycją gospodarki, która w ostatnich latach, m.in. dzięki rosnącemu popytowi wewnętrznemu i eksportowi, doskonale się rozwija. W ubiegłym roku umocniliśmy naszą pozycję w krajowej czołówce również dzięki bardzo dobrym wynikom w transporcie całopojazdowym, frachcie lotniczym oraz logistyce kontraktowej. Stale inwestujemy w rozwój oferty, np. poprzez rozbudowę nowoczesnej powierzchni magazynowej – powiedział Tadeusz Chmielewski, Prezes Zarządu ROHLIG SUUS Logistics SA.

W minionym roku spółka uruchomiła blisko 30 tys. m.kw. nowych powierzchni magazynowych w Gliwicach, Poznaniu, Warszawie, Łodzi i Bydgoszczy. Duże zapotrzebowanie rynku na usługi z zakresu logistyki kontraktowej wpłynęło na decyzję o podjęciu kolejnych inwestycji. W tym roku spółka zamierza uruchomić kolejne obiekty o łącznej powierzchni ok. 32 tys. m.kw.

ROHLIG SUUS Logistics SA stale inwestuje także w innowacje i rozwój produktów. W 2017 roku firma wprowadziła m.in. wózki systemowe (VNA), które wykorzystywane są w magazynach wysokiego składowania. Nowoczesne urządzenia, które pozwalają optymalizować zagospodarowanie przestrzeni, stosowane są m.in. w Gliwicach oraz Krakowie.

 – Coraz częściej klienci wymagają od nas nie tylko doskonale zrealizowanej usługi, lecz także funkcji doradcy, który przeanalizuje specyficzne potrzeby logistyczne danej firmy i zarekomenduje optymalne rozwiązania. Poszukujemy więc innowacji również na poziomie procesów i oferowanych usług. W ubiegłym roku, jako jeden z nielicznych operatorów na polskim rynku, wprowadziliśmy usługę składu podatkowego. Dzięki temu wdrożeniu upraszczamy – z perspektywy klientów – procedury magazynowania i przeładowania towarów akcyzowych, takich jak alkohol, papierosy czy oleje smarowe. Zaletą tego rozwiązania są stałe stawki dzięki procedurze zawieszenia poboru akcyzy, przez dowolny czas – powiedział Andrzej Kozłowski, Członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics SA.

Obok logistyki kontraktowej, dynamicznie rozwijającym się produktem ROHLIG SUUS jest fracht lotniczy, który w 2017 roku zanotował wyraźny wzrost sprzedaży szczególnie na kierunkach eksportowych. Spółka w tym obszarze wzmocniła również eksport do Stanów Zjednoczonych, gdzie za wysoką jakość obsługi i standardy odpowiada w ramach partnerskiej współpracy z globalną grupą ROHLIG.

Na szczególną uwagę zasługuje również fracht drogowy. Każdego tygodnia w ramach połączeń drobnicowych odbywa się ponad 200 regularnych połączeń w Europie, co świadczy o istotnej roli Polski w międzynarodowych przewozach drobnicowych. System połączeń nieustannie się rozwija o kolejne kierunki m.in. w 2017 roku wzmocniono ofertę przewozów do Włoch. Spółka konsekwentnie rozwija także obszar FTL, o czym świadczy wskaźnik blisko 200 000 zrealizowanych przewozów całopojazdowych w roku ubiegłym.

– W kolejnych latach większy akcent postawimy na wzmocnienie naszej obecności na rynkach europejskich, zarówno poprzez rozwój naszych połączeń drobnicowych na Starym Kontynencie, jak i rozbudowę sieci oddziałów. Polska wraz z sąsiednimi krajami, staje się coraz bardziej konkurencyjnym makroregionem dla branży transportowej, wynika to nie tylko z popytu wewnętrznego czy eksportu, ale także z rosnącego udziału przewozów międzynarodowych. Jednocześnie wraz ze wzrostem wolumenu przewożonych towarów rozwijają się inne obszary logistyki, np. zauważalnie rośnie popyt na zasoby powierzchni magazynowej. Obecny, 2018 rok stoi pod znakiem rozwoju, jeszcze w pierwszej połowie uruchomimy nowe przedstawicielstwa ROHLIG SUUS poza granicami Polski. Pracujemy także nad licznymi rozwiązaniami technologicznymi m.in. dla branży e-commerce, w logistyce kontraktowej czy w obszarze cyfryzacji pracy kierowców – powiedział Tadeusz Chmielewski.

Istotnym wyzwaniem dla całej branży pozostaje zapewnienie stabilnej i profesjonalnej kadry pracowników i partnerów, dzięki którym firmy logistyczne będą w stanie odpowiadać na zapotrzebowanie rynku.

– Intensywny rozwój firmy w kraju i zagranicą nie byłby możliwy bez odpowiednich ludzi – specjalistów, którzy swoją pracą i doświadczeniem gwarantują skuteczność i jakość realizacji zleceń. Inwestujemy w kadry oraz dbamy o współpracę z przewoźnikami. W mojej ocenie tylko tacy operatorzy, którzy konsekwentnie budują politykę personalną w firmie i inwestują w relacje z przewoźnikami – starając się zrozumieć ich potrzeby i wyzwania, przed którymi stoją – będą w stanie wzmocnić swoją przewagę konkurencyjną w kolejnych latach – dodał Andrzej Kozłowski.

Aktualnie spółka zatrudnia 1400 pracowników w 24 oddziałach w Polsce i Europie.


ROHLIG SUUS
Foto: ROHLIG SUUS

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.