Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4

Pierwszy roczny raport GS1 Polska

07 grudnia 2018

Raport roczny GS1 PolskaGS1 Polska, będąca częścią międzynarodowej organizacji obecnej w 150 krajach na świecie, wydała pierwszy raport roczny. Można się z niego dowiedzieć m.in. o  najważniejszych działaniach realizowanych przez GS1 Polska w minionym roku, przedsiębiorstwach wchodzących w skład Rady zarządzającej organizacją oraz  korzyściach, jakie odniosły przedsiębiorstwa z różnych branżach za sprawą wdrożenia globalnych standardów.

Raport roczny stanowi podsumowanie działań GS1 Polska i powstał w wyniku dialogu z pracownikami, kluczowymi partnerami oraz Radą GS1 Polska.

„Jako Rada chcemy budować organizację skoncentrowaną na realnych potrzebach firm członkowskich. GS1 Polska ma przede wszystkim za zadanie dostarczać rozwiązania praktycznych problemów, które napotykają przedsiębiorstwa – podkreśla Marcin Dopierała, Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja, Przewodniczący Rady GS1 Polska.

O efektach współpracy z GS1 Polska opowiadają na łamach dokumentu przedstawiciele firm, które korzystają z usług organizacji.

Dokument zawiera  także kluczowe, innowacyjne wdrożenia standardów GS1, w tym technologii RFID w Orlenie, komunikatów GS1 XML w Grupie Raben czy etykiety logistycznej w sieci Rossmann.

Z raportu można dowiedzieć się również, jaki procent firm w Polsce zdecydowało się na wdrożenie elektronicznej wymiany dokumentów (EDI), a także jakie działania podejmuje GS1 Polska na rzecz zrównoważonego rozwoju.

„Organizacja GS1 została powołana do tego, by działać na rzecz przedsiębiorstw. Do tej pory realizowaliśmy nasz cel głównie w obszarze handlu, dystrybucji i logistyki. Od kilku lat jesteśmy jednak świadkami cyfrowej rewolucji i coraz głębszego przenikania się światów rzeczywistego i wirtualnego. Stawia to przed wszystkimi nowe wyzwania, które pragniemy podjąć korzystając z globalnych doświadczeń naszej organizacji, by wspierać firmy w wielokanałowej transformacji” – komentuje Elżbieta Hałas, Członkini Zarządu GS1 Polska.

Raport dostępny jest tu: https://www.gs1pl.org/archiwum/694-raport-roczny-gs1-polska

 

GS1 Polska
Foto: GS1 Polska

 

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.