Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4

Partnerstwo na chińskim rynku branży motoryzacyjnej

24 sierpnia 2018
Wschodnie_partnerstwo_kuehne-nagel-anchorKuehne + Nagel ogłasza współpracę z Sincero, chińską grupą działającą w zakresie logistyki dla branży automotive, która posiada sieć operacji na terenie całych Chin. Firmy zainwestują w spółkę, która będzie zorientowana na świadczenie usług logistyki kontraktowej dla sektora motoryzacyjnego. Kuehne + Nagel będzie większościowym udziałowcem spółki.
 
Gianfranco Sgro, Członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę kontraktową: „Logistyka kontraktowa dla branży motoryzacyjnej jest strategicznym punktem dla Kuehne + Nagel w ujęciu globalnym, a w szczególności w Chinach, które stanowią największy rynek motoryzacyjny na świecie. Wejście w spółkę potwierdza posiadanie przez Kuehne + Nagel pozycji międzynarodowego lidera usług logistycznych dla branży motoryzacyjnej w Chinach. Podążając za niedawno wdrożoną platformą cyfrową dla centrów zarządzania towarami branży e-commerce, ta inwestycja wzmacnia naszą pozycję w Azji.”
 
W ostatnich latach Kuehne + Nagel rozwijało silną pozycję w branży motoryzacyjnej w Chinach poprzez indywidualne rozwijanie współpracy z europejskimi markami premium. Obecnie, firma zwiększy udział w rynku o prawie 70 procent, świadcząc usługi największym markom z Chin oraz dostawcom Tier 1.
 
Jiang Jun, Prezes Zarządu Sincero: „Wejście w spółkę z Kuehne + Nagel jest strategicznym krokiem, aby dostosować się do nieodwracalnego w ekonomii i konkurencyjnym środowisku branży motoryzacyjnej trendu globalizacji. Takie rozwiązanie pozwala na uzupełnianie swoich mocnych stron skupiających się na globalnej sieci i lokalnej ekspertyzie.”
 
Strony uzgodniły, iż nie będą ujawniać ceny zakupu. Spółka podlega zwyczajowo przyjętym warunkom finalizacyjnym oraz zezwoleniu na jej zawarcie przez właściwe organy odpowiedzialne za fuzje i przejęcia.
 
Kuehne + Nagel
Foto: Kuehne + Nagel

Linki:

  • O Kuehne + Nagel
    W Polsce, Kuehne + Nagel działa w 25 lokalizacjach i zatrudnia ponad 1800 pracowników. Swoją ugruntowaną pozycję na rynku zawdzięcza działalności związanej ze spedycją morską, lotniczą, drogową, a także logistyką kontraktową.
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.