Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Partnerska umowa zwiększa wachlarz usług

Nowe wiedeńskie centrum obsługi produktów farmaceutycznych (Vienna Pharma Handling Center – VPHC) przystosowane jest do szybkiego i kompleksowego serwisu ładunków wrażliwych na temperaturę bezpośrednio z samolotu na transport drogowy i odwrotnie. Centrum dysponuje powierzchnią 1600 m2  i jest jedynym lotniskiem w Europie Środkowej, które oferuje całościowe rozwiązanie dla przesyłek farmaceutycznych i medycznych. Charakteryzuje się płynnym łańcuchem chłodniczym, szybkim procesem obsługi oraz krótszym czasem realizacji transportu lotniczego i drogowego.
 Vienna Pharma Holding Center-umowa partnerska Kuehne + Nagel
Kuehne + Nagel korzysta z tej usługi jako „preferowany partner”. W ramach tego partnerstwa, międzynarodowy operator logistyczny dysponuje własnym, wyłączonym obszarem. Gwarantuje to jeszcze większą elastyczność w obsłudze produktów wrażliwych.
 
„Szybka i sprawna obsługa ładunków jest kluczowym czynnikiem sukcesu w międzynarodowym transporcie towarowym. Nowe centrum obsługi w Wiedniu gwarantuje krótszy czas realizacji transportu. Do 23 krajów można teraz dotrzeć w ciągu półtora dnia, a do 15 krajów - w ciągu 24 godzin. Cieszymy się, że Kuehne + Nagel opiera się na naszej elastyczności i doskonałości operacyjnej”, stwierdza Julian Jäger, członek zarządu (COO) Flughafen Wien AG.
 
Heiko Schuhmacher, regionalny manager ds. transportu lotniczego w Kuehne + Nagel: „Współpraca Kuehne + Nagel z międzynarodowym lotniskiem w Wiedniu rozszerzy wachlarz usług dla naszych Klientów z sektora Pharma & Healthcare w Austrii i krajach sąsiadujących. Korzystając z rozwiązania KN PharmaChain, klienci mają gwarancję pełnej zgodności z branżowymi i globalnymi standardami GxP.
 
Patrick Mair, manager ds. transportu lotniczego w austriackim oddziale Kuehne + Nagel: „Wszystkie usługi, takie jak pakowanie, przechowywanie, załadunek i rozładunek produktów wrażliwych mogą być wykonywane w wyłączonym obszarze. Obiekt znajduje się bezpośrednio przy płycie postojowej w bliskiej odległości od samolotów. Pozwala to na zachowanie ciągłości łańcucha chłodniczego oraz umożliwia płynny, transport w temperaturze kontrolowanej do i z samolotu, który wcześniej nie był możliwy na lotnisku w Wiedniu.”
 
Wiedeńskie centrum obsługi produktów farmaceutycznych zostało otwarte w grudniu 2018r i jest częścią Air Cargo Center. Ten nowoczesny obiekt zapewnia dwa oddzielne obszary o kontrolowanej temperaturze: obszar CRT (Controlled Room Temperature) o powierzchni 1600 m2 do obsługi farmaceutyków w temperaturze 15 - 25°C i dodatkowe 153 m2 na magazynowanie i pakowanie przesyłek w temperaturze 2 - 8°C. Centrum VPHC obsługuje wyłącznie wrażliwe na temperaturę produkty farmaceutyczne. Lotnisko w Wiedniu zainwestowało w ten obiekt ok. 1,8 miliona euro.
 
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.