Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4

Obsługa procesów logistycznych

11 października 2018
ROHLIGSUUSNajwiększy polski kompleksowy operator logistyczny, ROHLIG SUUS Logistics, wygrał przetarg na obsługę centralnego magazynu marki Whirlpool w Polsce. 3-letni kontrakt obejmuje obsługę magazynu o powierzchni 23 tys. m kw. w Piotrkowie Trybunalskim. Przeniesienie operacji z trzech lokalizacji  w kraju oraz integrację systemową przeprowadzono w ciągu zaledwie 3 miesięcy od chwili podpisania umowy. Obsługa logistyczna to drugi, po krajowej dystrybucji wyrobów gotowych, obszar działań ROHLIG SUUS Logistics dla firmy Whirlpool.
 
W związku z decyzją o centralizacji magazynów wyrobów marki Whirlpool w Polsce, ogłoszono przetarg na wynajem i obsługę miejsca składowania ponad 80 tys. urządzeń, zajmujących do 40 tys. m3, czyli 23 tys. m2 pod jednym dachem. Jednym z warunków przetargu było położenie magazynu w centralnej Polsce.  – Dążąc do optymalizacji procesów logistycznych, poszukiwaliśmy partnera, który zaoferowałby nam elastyczne rozwiązanie w obszarze składowania, ale także zapewnił przeniesienie operacji do nowego obiektu bez spadku przepustowości sieci logistycznej. Docelowa lokalizacja w centralnej Polsce usprawni dystrybucję i będzie bardziej efektywna kosztowo – mówi Kamil Bębenek, Order To Delivery Manager PolBalCE Whirlpool.
 
Firma ROHLIG SUUS Logistics zarekomendowała przeniesienie operacji do Piotrkowa Trybunalskiego. – Przetarg został ogłoszony w styczniu, a start operacji założono na lipiec. Zdecydowaliśmy się na magazyn już stojący, o odpowiedniej powierzchni, w Piotrkowie Trybunalskim. Aglomeracja jest dogodnie usytuowana pod kątem dostaw z fabryk marki Whirlpool w Radomsku, Wrocławiu i oczywiście – z pobliskiej Łodzi. Ważnym atutem tej lokalizacji jest dostęp do zasobów ludzkich. Piotrków jest wystarczająco dużym ośrodkiem, by wzmocnić kadrę pracowników naszego magazynu – wyjaśnia Artur Malarski, Dyrektor Logistyki Kontraktowej ROHLIG SUUS Logistics.
 
Whirlpool jest jednym z największych projektów z obszaru logistyki kontraktowej w historii firmy ROHLIG SUUS Logistics. Do obsługi przetargu firma oddelegowała jeden z zespołów projektowych, złożony ze specjalistów z kilku różnych działów. Każdy z jego członków odpowiedzialny był za konkretny obszar wybór powierzchni, jej dostosowanie do wymagań projektu, zakup sprzętu, integrację systemową, poszukiwanie kadr.
 
Doświadczenie w tworzeniu i metodologii pracy grupy projektowej zdobyliśmy przy realizacji innych złożonych projektów. Biuro Zarządzania Projektami funkcjonujące w ramach naszych struktur zapewnia spójność procesową i skuteczną komunikację w obsłudze złożonych procesów i projektów wdrożeniowych. Ogranicza przy tym ryzyko popełnienia błędu na różnych poziomach realizacji przedsięwzięcia i pozwala na szybkie wdrożenie założeń. Dzięki temu nasza operacja dla Whirlpool wystartowała już po 8 tygodniach od podpisania umowy – dodaje Artur Malarski.Magazyn w Piotrkowie Trybunalskim zyskał zdolność operacyjną w sierpniu, czyli po około 3 miesiącach od podpisania umowy.
 
– Wierzymy, że budując długofalową relację z firmą ROHLIG SUUS Logistics poprzez zakontraktowanie kluczowych operacji z obszaru magazynowania i dystrybucji, zaoferujemy naszym klientom maksymalny poziom jakości, jednocześnie – dzięki wewnętrznej synergii – zwiększając wydajność operacji logistycznych w Polsce  – mówi Kamil Bębenek.
 
ROHLIG SUUS Logistics rozpoczął współpracę z marką Whirlpool 5 lat temu, od dystrybucji wyrobów gotowych z centrum dystrybucyjnego zlokalizowanego we Wrocławiu na teren całej Polski. Były to dedykowane transporty całopojazdowe oraz za pośrednictwem sieci drobnicowej. Po przejęciu przez Whirlpool marki Indesit, operatorowi powierzono również dystrybucję produktów gotowych z fabryk w Łodzi i Radomsku. Obsługa magazynu centralnego to wynik wygranej w przetargu otwartym.
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.