Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Nowy strategiczny magazyn

Rohlig_industrial-hall-1630742ROHLIG SUUS Logistics SA uruchamia kolejny magazyn logistyczny w Małopolsce. Obiekt o powierzchni ponad 15 tys. m kw. znajdzie się na terenie Parku Logistycznego Kokotów-Brzegi pod Krakowem. To jedna z kilku zaplanowanych na ten rok inwestycji magazynowych spółki. Łączna powierzchnia magazynów firmy wynosi ponad 200 tys. m kw. 
 
ROHLIG SUUS, jako jeden z najszybciej rozwijających się operatorów logistycznych w Polsce realizuje zadania z obszaru logistyki kontraktowej w kluczowych lokalizacjach w Polsce. Jest obecny m.in. w Krakowie, Gliwicach, Warszawie i Łodzi. Oprócz magazynu w Krakowie w najbliższej przyszłości uruchomi również kolejne obiekty w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Białymstoku.

W ubiegłym roku powierzchnie magazynowe w ROHLIG SUUS Logistics wzrosły o 30 tys. m kw. W tym roku, dzięki nowym lokalizacjom łączna powierzchnia magazynów operatora przekroczyła 200 tys. m kw.
 
– Nowy magazyn ROHLIG SUUS Logistics w Krakowie ma duże znaczenie w strategii dynamicznego rozwoju naszej firmy. Liczymy, że umożliwi nam dalsze pogłębianie kompetencji logistycznych w tym regionie. Zdecydowaliśmy się na wybór tej lokalizacji, kierując się potrzebami naszych klientów, którzy poszukują nowoczesnych i wyspecjalizowanych usług logistycznych. Przekonało nas korzystne położenie obiektu, rozwinięta infrastruktura transportowa oraz dobre połączenie zarówno z innymi kierunkami w kraju, jak i za granicą. Dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym zachowujemy najwyższe standardy obsługi – mówi Andrzej Kozłowski, Członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics SA. 

Nowy magazyn ROHLIG SUUS Logistics w Krakowie to dwa synergiczne obiekty: budynek działający w systemie cross-dock przeznaczony do operacji sieci dystrybucyjnej oraz magazyn wysokiego składowania służący do realizacji usług z obszaru logistyki kontraktowej. Oba są zaprojektowane według autorskich rozwiązań firmy, z wykorzystaniem niestandardowej wysokości oraz zmienionej siatki słupów.
 
Nowoczesne rozwiązania architektoniczne pozwalają na optymalne zagospodarowanie powierzchni magazynowej, podobnie jak wózki systemowe VNA, dedykowane do magazynów wysokiego składowania. W nowym magazynie ROHLIG SUUS Logistics pracę znajdzie ponad sto osób. Nabór na nowe miejsca pracy rozpocznie się jeszcze w maju, a sam obiekt zostanie uruchomiony we wrześniu br.
 
Rekrutacja w branży logistycznej jest obecnie dużym wyzwaniem. Dla nas jest to jednak ogromna szansa na rozwój biznesu. Dzięki magazynom typu „multicustomer” m.in. takim jak nowy obiekt w Centrum Logistycznym 7R, rozwiązujemy problem zmiennych wolumenów. Pozwala nam to w optymalny sposób zarządzać czasem pracowników, oferując im stabilną pracę w pełnym wymiarze, przez cały rok. Z punktu widzenia naszych najemców takie rozwiązanie dostarcza także wiele korzyści, ponieważ zdejmujemy z nich wszelkie obowiązki i wyzwania związane z rekrutacją i utrzymaniem pracowników. Klienci outsourcując usługi magazynowe ograniczają tym samym koszty związane z pozyskaniem i utrzymaniem kadr – mówi Łukasz Kuliński, Dyrektor Oddziału ROHLIG SUUS Logistics w Krakowie.
 
Centrum Logistyczne Kraków Kokotów-Brzegi docelowo tworzyć będzie aż osiem budynków
o łącznej powierzchni ok. 200 tys. m kw. Inwestycja jest częścią Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej.
 
ROHLIG SUUS Logistics
Foto: ROHLIG SUUS Logistics
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.