Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Nowe umowy najmu

26 lipca 2018

2018.07.26 PrologisPrologis, globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował dzisiaj o podpisaniu nowych umów najmu w Prologis Park Prague-Airport w Czechach, wynajmując tym samym w całości nowo oddany Budynek spekulacyjny nr 4 o łącznej powierzchni 14 477 metrów kwadratowych.

Umowy najmu dotyczą:
· 8 864 metrów kwadratowych dla ECOLOGISTICS, firmy transportowej z sektora e-commerce;
· 5 395 metrów kwadratowych dla Belmont Trading, globalnego lidera zajmującego się odnową i recyklingiem sprzętu elektronicznego.

„Prologis przystąpił do realizacji Budynku nr 4 w ostatnim kwartale 2017 roku. Dzięki dwóm nowym umowom najmu, podpisanym zaledwie kilka tygodni od ukończenia budowy, Prologis Park Prague-Airport jest ponownie w pełni wynajęty” – powiedział Martin Baláž, vice president, director of leasing and development Prologis na Czechy i Słowację. „Wskaźnik zajętości naszego praskiego portfolio osiągnął rekordowy poziom 99,0 procent, dlatego wraz z silnym popytem wśród klientów oraz ograniczoną dostępnością powierzchni na kluczowych rynkach takich jak Praga, obserwujemy również znaczny wzrost stawek czynszów najmu.”

Prologis Park Prague-Airport położony jest przy zjeździe nr 7 z autostrady D6, w odległości zaledwie pięciu minut jazdy od portu lotniczego w Pradze. Obecnie park składa się z czterech w pełni wynajętych budynków, o łącznej powierzchni 87 400 metrów kwadratowych z możliwością rozbudowy o kolejne 38 600 metrów kwadratowych. Jego lokalizacja zapewnia doskonały dostęp do krajowych i międzynarodowych szlaków handlowych dzięki obwodnicy D0, która łączy się z autostradami D5 i D1. Sieć komunikacji publicznej, w tym przystanek autobusowy znajdujący się na terenie parku, zapewnia dobre połączenia z Kladnem i Pragą oraz ze stacją kolejową.

Z portfolio 1,1 milion metrów kwadratowych powierzchni logistycznych i przemysłowych, Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Czechach (stan na 30 czerwca 2018 r.).

 

Prologis
Foto: Prologis

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.