Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Nowe oddziały operatora

Budapeszt_ParlamentROHLIG SUUS Logistics SA, największy polski kompleksowy operator logistyczny, otworzył oddziały w Czechach i na Węgrzech. Obok rozwoju oferty w obszarze frachtu lotniczego, morskiego i kolejowego Spółka planuje rozwinięcie i umocnienie w tym regionie własnej sieci transportu całopojazdowego.
 
Przez Czechy, Słowację i Węgry przebiega nie tylko szlak tranzytowy pomiędzy południem a północą Europy, ale też między Starym Kontynentem a Dalekim Wschodem. Powołanie struktur operacyjnych w Budapeszcie oraz czeskiej Pradze, Ostrawie i Libercu ma na celu pogłębienie kompetencji ROHLIG SUUS Logistics i dalszy wzrost biznesu globalnego polskiego operatora w makroregionie.  – Polska, Czechy, Słowacja i Węgry stanowią ważny makroregion, który może stać się logistycznym i transportowym węzłem kolejowym do dystrybucji dostaw z Chin na terytorium całej Europy. Te trzy kraje, z dodatkowym udziałem Słowenii i portu w Koprze, realizują zdecydowaną większość wymiany handlowej i inwestycji w ramach współpracy państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin. Kluczowy dla dalszego rozwoju makroregionu będzie również budowany przez Chiny korytarz transportowy z Pireusu przez Bałkany do Unii Europejskiej powiedział Tadeusz Chmielewski, Prezes Zarządu ROHLIG SUUS Logistics SA.
 
Oddziały ROHLIG SUUS Logistics w Czechach od początku kwietnia br. świadczą kompleksowe usługi spedycyjne, oferują także obsługę celną i magazynowanie. Oddział w Budapeszcie, uruchomiony z początkiem maja br., będzie funkcjonował jako nowo powstała spółka ROHLIG SUUS Logistics Hungary. Do węgierskiej struktury polskiej firmy logistycznej włączona została firma Nordic International – operator spedycyjny działający na rynku od 2011 roku, oferujący usługi z obszaru frachtu morskiego, lotniczego i drogowego oraz rozwiązania oparte o transport intermodalny.

Jednym z elementów naszej strategii rozwoju jest wzmocnienie pozycji na rynkach europejskich poprzez rozbudowę sieci oddziałów. Obecność w Czechach i na Węgrzech to istotny krok z punktu widzenia budowy naszej pozycji w branży logistycznej Europy Centralnej – powiedział Tadeusz Chmielewski, Prezes Zarządu ROHLIG SUUS Logistics SA. – Lokalizacja oddziałów zagranicznych ma duże znaczenie dla całej naszej sieci. Krótki dystans dzielący Węgry od portu w Koprze na Słowenii daje nam możliwość oferowania klientom kompleksowych połączeń morskich i drogowych – dodałTadeusz Chmielewski.
 Praga_Hradczany
System połączeń ROHLIG SUUS Logistics nieustannie rozwija się o kolejne kierunki. Spółka konsekwentnie rozwija także obszar FTL, o czym świadczy wskaźnik blisko 200 000 zrealizowanych przewozów całopojazdowych w ubiegłym roku.
 
W 2017 r. Spółka ROHLIG SUUS Logistics odnotowała dwucyfrowy wzrost sprzedaży i blisko 849 mln zł przychodu, obsłużyła 2 mln zleceń i przekazała do użytku 30 tys. m kw. nowych powierzchni magazynowych. Spółka jest jedynym polskim operatorem, który skutecznie konkuruje z globalnymi liderami na rynku globalnej spedycji i logistyki. Aktualnie ROHLIG SUUS Logistics zatrudnia ponad 1400 pracowników w 24 oddziałach w Polsce i Europie. Pierwszy zagraniczny oddział firma uruchomiła w Sankt Petersburgu w 2012 roku. Spółka nie wyklucza ekspansji na kolejne rynki w regionie.
 
ROHLIG SUUS Logistics
Foto: ROHLIG SUUS Logistics
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.