Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Nowe oddziały Grupy Fracht w Meksyku i w Indiach

25 marca 2021

Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, realizując długofalową strategię rozwoju, stale poszerza swoją sieć logistyczną na kluczowych rynkach światowej gospodarki. W marcu, poprzez przejęcia lokalnych firm, Fracht uruchomił dwa nowe oddziały - Fracht Indie i Fracht Logistics Mexico.
Nowe oddziały Grupy Fracht w Meksyku i w IndiachFracht otwiera własne biuro w MeksykuSiedziba pierwszego meksykańskiego oddziału Fracht mieści się w stolicy kraju – Mexico City, jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych, przemysłowych i finansowych. Uruchomienie nowego oddziału związane było z przejęciem Valmik Logistics Mexico, start-upu działającego w branży logistycznej. Tworzący go specjaliści i menedżerowie weszli w skład zespołu Fracht Logistics Mexico. Dzięki ich doświadczeniu i świetnej znajomości meksykańskiego rynku TSL, nowy oddział Frachtu będzie wspierać klientów w zakresie usług logistycznych (4PL), spedycyjnych (fracht morski, lotniczy i drogowy) oraz organizacji transportów niestandardowych i realizacji project cargo.

Meksyk jest drugą największą gospodarką w Ameryce Łacińskiej po Brazylii i 15. największą gospodarką na świecie z nominalnym PKB w wysokości 1,22 bln USD.  Co warto też podkreślić, Meksyk ma podpisanych 14 umów handlowych, w tym USMCA (umowa o wolnym handlu między USA, Meksykiem i Kanadą). Łączna wartość eksportu i importu towarów i usług wynosi ok. 80 proc. PKB.

Fracht goes to India – początek samodzielnej działalności i dalsze inwestycje
Pierwszy oddziałGrupy Fracht w Indiach został otwarty w Bombaju (Mumbaj), nie tylko w jednej z największych aglomeracji kraju, ale też ważnym, z punktu widzenia globalnej logistyki, węźle komunikacyjnym i kolejowym. Znajduje się tam drugi co do wielkości międzynarodowy port lotniczy i jeden z największych morskich portów przeładunkowych na świecie, zwany też „bramą do Indii”. Uruchomienie tutaj oddziału wiąże się z systematycznie rosnącą aktywnością Grupy Fracht na lokalnym rynku. Spółka Fracht Indie jest już gotowa do rozpoczęcia pełnej działalności operacyjnej, co wiąże się z posiadaniem niezbędnych licencji (IATA, FIATA, DGM, FFI) wymaganych przy obsłudze frachtu morskiego, lotniczego, drogowego i obsługi przeładunków w transporcie śródlądowych, a także odpraw celnych na terenie całych Indii. 11-osobowy zespół Fracht Indie zarządzany jest przez menedżerów z dużym doświadczeniem w branży spedycyjnej, szczególnie w zakresie organizacji transportów ponadgabarytowych. Grupa Fracht, ze względu na wielkość rynku indyjskiego, już teraz zapowiada dalszą rozbudowę sieci logistycznej w tym kraju.

Indie, należące do jednych z najszybciej rozwijających się rynków na świecie, są 5. co do wielkości gospodarką na świecie pod względem nominalnego PKB i 3. pod względem parytetu siły nabywczej. W 2019 roku były 9. co do wielkości importerem i 12. eksporterem na świecie. Indie są jednym z największych na świecie producentów leków generycznych, węgla, cementu i stali oraz energii elektrycznej i automotive.

- Dzięki uruchomieniu nowych oddziałów Grupy Fracht na dwóch tak ważnych gospodarczo rynkach, także Fracht FWO Polska znacząco wzmacnia swoją ofertę. Przedsiębiorcy, którzy z nami współpracują, teraz będą mieli lepszy dostęp do łańcuchów dostaw w tych regionach świata - podkreśla Andrzej Bułka, prezes zarządu Fracht FWO Polska.

Rozwój sieci Fracht na rynkach międzynarodowych
Uruchomienie nowych oddziałów i rozpoczęcie działalności w Indiach i Meksyku to efekt realizacji długoterminowej strategii globalnego rozwoju Grupy Fracht. W ubiegłym roku operator otworzył pierwszy oddział Fracht Middle East Shipping Services LLC w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Abu Dhabi oraz drugi w Kanadzie. Natomiast w 2019 rozpoczęły działalność nowe biura Grupy Fracht w Brazylii oraz Afryce - w Burkina Faso, Egipcie, Senegalu, Kamerunie, Ugandzie i Wybrzeżu Kości Słoniowej. Grupa Fracht działa na 6 kontynentach (w Europie, Azji, obu Amerykach, Australii i Oceanii, Afryce) i posiada w sumie 114 oddziałów, realizując dostawy do wszystkich krajów na świecie.

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.