Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Nowe centrum logistyczne w Sala Bolognese

P3 Ducati-Lamborghini centrum logistyczne BTSP3, wiodący inwestor, właściciel, deweloper i zarządca obiektów logistycznych na terenie Europy, po zakończeniu budowy z napiętym, jedynie sześciomiesięcznym harmonogramem, przekazał nowy magazyn o powierzchni 30.000 m2 firmom Automobili Lamborghini (Lamborghini) i Ducati Motor Holding (Ducati). Obiekt typu BTS (Build-to-Suit) powstał w parku P3 Sala Bolognese, położonym w odległości kilku kilometrów na północ od Bolonii.
 
Nowy obiekt logistyczny, pierwszy projekt BTS P3 we Włoszech, stanie się centrum magazynowo - dystrybucyjnym oryginalnych części zamiennych dla Lamborghini i Ducati, w tym dla nowych modeli Lamborghini Super SUV Urus, a także Huracán i Aventador, historycznych modeli samochodów wyścigowych Lamborghini oraz najnowszych modeli Ducati: Panigale V4 (pierwszy seryjnie produkowany motocykl bolońskiej firmy wyposażony w 4-cylindrowy silnik na bazie MotoGP Desmosedici) i Scrambler® 1100.
 
Obie renomowane marki motoryzacyjne mają swoje siedziby odpowiednio w Sant'Agata Bolognese (Lamborghini) i w Bolonii (Ducati), w obu przypadkach w odległości mniejszej niż 15 km od parku P3. W nowym magazynie będzie pracować około 120 osób.
 
W budynku znajduje się 700 m2 powierzchni biurowej. Wysokość magazynu w świetle wynosi 12 m, a nośność posadzki – 5 t/m2.  Temperatura w obiekcie będzie utrzymywana na stałym poziomie co najmniej 18°C przez cały rok.
 
Tak jak wszystkie nowe projekty BTS firmy P3, również ten magazyn został wyposażony w różnorodne rozwiązania ekologiczne, takie jak oświetlenie LED, izolacja termiczna, panele słoneczne na dachu do ogrzewania wody wykorzystywanej w biurach, a także do systemów grzewczych i klimatyzacyjnych. Ponadto do nawadniania wykorzystywana będzie woda ze studni, co dodatkowo zmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Nowa ścieżka rowerowa połączy park z pobliską stacją kolejową.
 
Jean-Luc Saporito, Dyrektor Zarządzający P3 we Włoszech, powiedział: „Firmy Lamborghini i Ducati wyznaczyły bardzo napięty harmonogram realizacji nowego magazynu. Jesteśmy dumni, że udało nam się dotrzymać terminu – to osiągnięcie było możliwe dzięki współpracy między zespołem P3; generalnym wykonawcą firmą Techbau, Miastem Sala Bolognese oraz, naturalnie, naszymi klientami.”
 
Nowy węzeł logistyczny Lamborghini i Ducati to drugi magazyn, który zostanie wybudowany w parku P3 w Sala Bolognese. Zajmuje powierzchnię około 11 ha, w tym 5000 m2 przeznaczonych jest na potencjalną ekspansję w przyszłości. Kolejne 3 ha są dostępne na nowe projekty BTS dla innych klientów.
 
Paolo Gabrielli, Dyrektor Obsługi Posprzedażowej w Automobili Lamborghini, komentuje: „Nowy magazyn w Sala Bolognese jest częścią strategii rozwoju handlowego i przemysłowego Lamborghini. Wprowadzenie nowego modelu Super SUV URUS zadecydowało o konieczności podwojenia powierzchni produkcyjnej w naszym zakładzie w Sant'Agata Bolognese i podwojeniu sprzedaży do 2019 roku. Zmiany te znajdują także odzwierciedlenie w sektorze części zamiennych, dla którego w ocenie Lamborghini niezbędna jest dedykowana powierzchnia. Centrum ma powierzchnię ponad 15.000 m2, z m.in. 8 strefami załadunku i miejscem na składowanie 40.000 części do samochodów historycznych, aktualnych modeli oraz części zamiennych dla działu Motorsport, Squadra Corse. Wszystko to ma na celu zagwarantowanie najwyższego poziomu obsługi i szybkiego reagowania na potrzeby naszych klientów.”
 
 „Ten ważny i złożony projekt jest częścią większego planu strategicznego, którego celem jest podwyższenie efektywności i poziomu usług dla entuzjastów Ducati. Po osiągnięciu pełnej funkcjonalności systemu będziemy w stanie zagwarantować doskonałą jakość i krótsze terminy dostaw, w odpowiedzi na każde zamówienie z dowolnej części świata” – oświadczył Francesco Milicia, Dyrektor Łańcucha Dostaw Ducati. „Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z firmą P3, z którą łączą nas wspólne wartości i profesjonalne podejście do spełniania potrzeb klienta, aby móc zawsze oferować najszybsze i najbardziej odpowiednie rozwiązanie.”
 
P3
Foto: P3
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.