Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Najemcy w nowym Prologis Park Brno

02 listopada 2018
Prologis_Park_BrnoPrologis, Inc., światowy lider nieruchomości logistycznych, poinformował o podpisaniu trzech umów najmu obejmujących ponad połowę pierwszego obiektu spekulacyjnego, który został niedawno ukończony w nowym Prologis Park Brno.
 
Transakcje obejmują:
  • 6 095 metrów kwadratowych dla firmy z sektora e-commerce, która obsługuje specjalistyczne sklepy internetowe i portale biznesowe;
  • 4 653 metry kwadratowe dla Logflex CZ, firmy transportowo-logistycznej, obecnego klienta Prologis w Prologis Park Prague D1 East;
  • 5 003 metry kwadratowe dla międzynarodowej firmy kurierskiej.
 
W dwóch pierwszych transakcjach pośredniczyła firma 108 Agency, a w trzeciej – Cushman & Wakefield.
 
„Brno jest jedną z naszych najważniejszych lokalizacji, w których, w związku z ograniczoną liczbą możliwości rozwoju oraz niskim poziomem pustostanów, w ciągu ostatnich dwóch lat nastąpił znaczący wzrost stawek czynszu najmu. Otwarcie nowego parku logistycznego jest świetną alternatywą dla firm, które szukają najwyższej jakości obiektów w jednej z najbardziej pożądanych lokalizacji w tym regionie” – powiedziała Katerina Brezinova, leasing manager, Prologis na Czechy.
 
Nowy park, który docelowo będzie składać się z trzech budynków o łącznej powierzchni 90 000 metrów kwadratowych, położony jest 10 kilometrów na południe od Brna – w regionie, który charakteryzuje się dużym popytem na wysokiej jakości obiekty logistyczne zrealizowane zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, którym towarzyszy doskonała obsługa klienta, jaką Prologis oferuje wszystkim swoim partnerom.
 
Dzięki położeniu bezpośrednio przy autostradzie D52, łączącej Brno i Wiedeń, Prologis Park Brno jest idealnym centrum dystrybucji zarówno dla krajowych, jak i międzynarodowych dostawców usług logistycznych oraz producentów, którzy wymagają bezpośredniego dostępu do rynków na Słowacji, w Austrii, na Węgrzech i w Polsce.
 
Z portfolio ponad 1 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznych i przemysłowych Prologis jest wiodącym dostawcą budynków dystrybucyjnych w Czechach (stan na 30 września 2018 r.).

Prologis
Foto: Prologis
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.