Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Nagrody w E(x)plory od DPD

06 listopada 2019
DPD Polska po raz czwarty wsparła jako partner logistyczny Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory 2019, najważniejszy w Polsce konkurs dla młodych naukowców i innowatorów. Podobnie jak w minionych edycjach firma ufundowała nagrodę specjalną, którą otrzymał Jacek Orszulik za projekt „BWSD – Bicycle Warning System for the Deaf”. System pomaga osobom niedosłyszącym i niesłyszącym poruszać się bezpiecznie rowerem, ostrzegając na różne sposoby przed nadjeżdżającymi samochodami.
 Nagroda DPD_od lewej Jacek Orszulik i Rafał Nawłoka
Konkurs Fundacji Zaawansowanych Technologii jest największym w Polsce wydarzeniem dającym naukowcom w wieku do 20 lat szanse na zaprezentowanie autorskich, innowacyjnych projektów. Tegoroczny finał odbył się w dniach 23-25 października 2019 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Przez trzy dni wybrane na drodze eliminacji projekty oceniane były przez liderów biznesu i autorytety naukowe z całego kraju, a krajowy finał Konkursu Naukowego E(x)plory jest jednym z elementów Gdynia E(x)plory Week – wielkiego święta nauki i innowacji.
 
 - W konkursie uczestniczy wiele ciekawych projektów, jednak naszą uwagę przykuwają te, które służą środowisku i wiążą się z przyjazną logistyką miejską. W tym roku doceniliśmy projekt, który promuje rowery jako środek komunikacji, ale też wykazuje troskę o osoby niedosłyszące i niesłyszące, łącząc dwa z czterech postulatów strategii DrivingChangeTM, „przyjazna logistyka miejska” i „bliżej społeczności” - komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.
 
Zwyciężczynią tegorocznej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory została Anna Aldona Skierska ze Szczecina, która zaprezentowała projekt ogniwa słonecznego. Druga nagroda przypadła Szymonowi Kanikowskiemu z Poznania za projekt diagnostyki raka.
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.