Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Lubella: centrum logistyczne o wartości 130 mln zł

Nowa hala produkcyjna Lubella - 2018 rok_2Czołowy producent makaronów uruchomił nowoczesny kompleks produkcyjny ze zautomatyzowanym centrum logistycznym o wartości 130 mln zł. Inwestycja pozwoli Lubelli umocnić się na pozycji lidera makaronów w Polsce, przyczyni się także do wzbogacenia lubelskiego rynku pracy – w nowym kompleksie produkcyjnym zatrudnienie znalazło 60 osób. Firma rozwija też współpracę z lokalnymi partnerami.
 
Uruchomiony 17 maja br. ten nowoczesny kompleks produkcyjno-magazynowy składa się z hali produkcyjno-magazynowej wraz z infrastrukturą techniczną i instalacją nowoczesnej linii produkcyjnej. Zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Nowoczesne centrum logistyczne pomieści na 12 poziomach składowania blisko 26 tys. miejsc paletowych. Poza swoją wielkością, centrum imponuje także stopniem zaawansowania technologicznego, głównie nowoczesnych systemów automatycznych, dzięki którym m.in. palety od początku są identyfikowane i w zautomatyzowanym procesie transportu trafiają na miejsce składowania.
 Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex
Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex: Dzięki zrealizowanym inwestycjom Lubella może być wizytówką przemysłu spożywczego nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Nowoczesne technologie, którymi dysponuje, pozwalają tworzyć nam nowe produkty dopasowane do trendów rynkowych i konsumenckich potrzeb.  Inwestycje w obszar logistyki to nasza przewaga w handlu – dzięki nim będziemy mogli dostarczać nasze produkty szybciej i sprawniej.
 
Od 2003 roku, kiedy Lubella weszła w skład Grupy Maspex, wadowicka firma zainwestowała w Lublinie 400 mln zł – głównie w obszar produkcyjno-logistyczny, rozbudowę zaplecza surowcowego, w tym obejmującego przemiał zbóż. Dzięki tym inwestycjom Lubella 8-krotnie zwiększyła swoje moce produkcyjne – obecnie może produkować 170 tys. ton produktów zbożowych rocznie i pomieścić w swoich magazynach 40 tys. palet. Z kolei dzięki modernizacji młyna do przemiału pszenicy durum – obecnie jednego z najnowocześniejszych w tej części Europy – Lubella jako jedyny producent wyrobów zbożowych w Polsce sama mieli zboże.
 
Andrzej Gąsiorek, Wiceprezes Zarządu LubellaAndrzej Gąsiorek, Wiceprezes Zarządu Lubella: Utworzona w 2007 roku podstrefa Lublin, stanowiąca część Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, skłania do inwestycji i lokowania zasobów w tym mieście. Lubella to firma o dużym znaczeniu w tym regionie. Inwestycje pozwoliły nam stworzyć nowe miejsca pracy dla dodatkowych 60 osób – mieszkańców Lublina i okolic. Obecnie zatrudniamy ponad 460 osób. Współpracujemy także z zewnętrznymi firmami transportowymi, budowalnymi, służbami technicznymi oraz dostawcami surowców i opakowań. Im bardziej się rozwijamy, tym coraz więcej firm i osób z regionu Lubelszczyzny korzysta ze współpracy z naszą spółką.
 
Obok inwestycji w obszar produkcyjno-logistyczny Maspex mocno inwestuje w markę Lubella, czego efektem jest jej dzisiejsza pozycja na rynku – Lubella jest niekwestionowanym liderem na rynku makaronów z 33% udziałem, wiceliderem na rynku płatków śniadaniowych i czołowym producentem w kategorii mąk (źródło: Maspex za Nielsen, MAT marzec 2018, bez PL, wartościowo). Firma posiada najszerszą ofertę makaronów w Polsce oraz szeroką ofertą płatków, mąk i kasz – łącznie 70 pozycji towarowych. Produkty opatrzone marką Lubella trafiają do ponad 20 krajów na całym świecie. Są eksportowane m.in. do: Wielkiej Brytanii, USA, Belgii, Litwy, Łotwy, Kanady, Holandii, Irlandii, a także Islandii, Bośni czy Macedonii.  Lubella bazuje na zapleczu surowcowym, przeważnie z polskich regionów – współpracuje z ponad 130 rolnikami. Rocznie firma skupuje ponad 100 tys. ton pszenicy.
 
Redip
Foto: Lubella
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.