Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Logistyka posprzedażowa dla Grupy BMW

Germany-Earns-BMW-1870x1254Kuehne + Nagel obsługuje złożony łańcuch dostaw części zamiennych całej Grupy BMW, poprzez zarządzanie nowym, globalnym centrum dystrybucyjnym. 11 października 2016r. zostało otwarte nowe centrum dystrybucyjne w Wallersdorf, w Niemczech, które stanowi część Centralnego Centrum Dystrybucyji Grupy BMW (CDC). Na jego całość składają się: centrum dystrybucji i magazyn w Wallersdorf, magazyn części zamiennych w Bruckberg, który jest obsługiwany i zarządzany przez Kuehne + Nagel, oraz „Centrum Dynamiki” w Dingolfing.
 
Z Centralnego Centrum Dystrybucji, Grupa BMW wysyła towary na regionalne centra dystrybucyjne na całym świecie, a te z kolei zaopatrują lokalne warsztaty naprawcze. Kuehne + Nagel odpowiada za obsługę logistyczną dla części zamiennych Grupy BMW już ponad dziesięć lat.
 
W Wallersdorf Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za następujące etapy:
  • przyjmowanie i wydawanie towaru,
  • pakowanie,
  •  administrowanie materiałami do pakowania i pustymi opakowaniami,
  • załadunek i wysyłkę towarów do wszystkich magazynów terenowych, warsztatów zewnętrznych i oddziałów w sieci połączeń CDC.
 
Kuehne + Nagel zatrudni około 450 osób w kompleksie o powierzchni 35. 000 m2. Codziennie nowe centrum dystrybucji opuści ponad 215.000 paczek z częściami zamiennymi. Start planowany jest na grudzień 2016r. 
 
„Obsługa logistyczna branży motoryzacyjnej jest częścią globalnej strategii Kuehne + Nagel. Oferujemy naszym klientom rozwiązania branżowe dopasowane do ich wymagań, a nasza oferta obejmuje cały łańcuch dostaw. Jesteśmy zadowoleni, że możemy w nowym miejscu wspierać w zakresie logistyki części zamiennych naszego długoletniego klienta jakim jest Grupa BMW” – skomentował Gianfranco Sgro, członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę kontraktową.
 
Źródło: Kuehne + Nagel
Foto: Kuehne + Nagel  
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.