Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Letnie praktyki i staży w doświadczonej firmie

Studenci podczas praktyk w PROMAG SZ początkiem lipca w PROMAG S.A. wystartowała kolejna już edycja letnich praktyk i staży dla studentów. W tym roku w rekrutacji wzięło udział ponad 50 osób, kształcących się głównie w kierunkach związanych z projektowaniem i logistyką. Ostatecznie do programu zakwalifikowano 15 osób. Najlepsi mają szansę na otrzymanie propozycji pracy.
 
Letnie praktyki potrwają do końca września i będą się odbywać w Centrali firmy w Poznaniu oraz w Centrum Logistycznym w Koninku. Program adresowany jest głównie do absolwentów oraz studentów III, IV i V roku takich kierunków jak: zarządzanie i inżynieria produkcji, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, automatyka i robotyka, logistyka, informatyka, ale także marketing.
 
- PROMAG jest liderem na rynku polskiej intralogistyki. Mamy za sobą 35 lat doświadczenia, dysponujemy własnym zapleczem konstrukcyjno-projektowym i produkcyjnym. Praktyki zawodowe w tak dużej firmie jak nasza są na pewno bardzo cennym doświadczeniem dla młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają na rynek pracy. Dla nas jest to z kolei okazja do tego, by wyłowić te osoby, które dzięki swoim ponadprzeciętnym umiejętnościom i już posiadanej wiedzy, mogłyby na stałe dołączyć do naszego zespołu. Dlatego też dużą rolę przywiązujemy do tego, by zapewnić wszystkim uczestnikom odpowiednią opiekę i przygotować szczegółowy harmonogram praktyk, odpowiadający poszczególnym specjalizacjom czy zainteresowaniom studentów. PROMAG zatrudnia aktualnie ponad 300 pracowników, a wśród nich jest wielu, którzy swoja ścieżką kariery rozpoczynali właśnie od praktyk lub staży. Liczymy, że tym razem będzie podobnie – mówi Karolina Tokarz, Prezes Zarządu, Naczelny Dyrektor PROMAG S.A.
 Zwiedzanie fabryki PROMAG w Bolechowie przez studentów podczas praktyk_small
Letnie praktyki PROMAG to tylko jedna z wielu inicjatyw Spółki kierowanych do studentów. Firma współpracuje na co dzień m.in. z Politechniką Poznańską, Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu, Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu oraz licznymi szkołami średnimi kształcącymi logistyków. Efektem tej współpracy są m.in. wykłady pracowników PROMAG na uczelniach, zajęcia studyjne w CENTRUM TECHNIKI MAGAZYNOWEJ PROMAG czy konkursy dla studentów. Spółka wspiera też aktywnie wiele projektów unijnych, których celem jest podnoszenie jakości edukacji na uczelniach wyższych i w szkołach średnich. Za swoja aktywność PROMAG został dwukrotnie uhonorowany nagrodą „Wielkopolski Lider Społecznej Odpowiedzialności Biznesu” w kategorii Dbałość o lokalny rynek pracy.
 
Kamil Kubicz
Foto: Promag
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.