Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Kongres Logistics 2018 w Poznaniu

Logistics 2018_sala głównaPo raz czternasty czołowi teoretycy i praktycy rynku logistycznego spotkali się na kongresie Logistics 2018, który w dniach 23-25. maja br. odbył się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorem tego wyjątkowego w środowisku logistycznym wydarzenia był Instytut Logistyki i Magazynowania, we współpracy z Polskim Towarzystwem Logistycznym oraz Wyższą Szkołą Logistyki.  CYFROWE ŁAŃCUCHY DOSTAW – to hasło przewodnie XIV edycji Polskiego Kongresu Logistycznego.
 
- Świat wkracza w okres zwany czwartą rewolucją przemysłową. Symbolem pierwszej była para, drugiej – elektryczność, trzeciej – automat. Czwarta rewolucja przemysłowa polega na cyfryzacji – od produkcji poprzez sprzedaż aż do zaangażowania końcowego klienta. W związku z tym zmieniają się już nie tylko modele biznesowe, lecz także całe łańcuchy dostaw i oferta produktowa. Firmy, które odnoszą największy sukces w cyfrowej gospodarce to te, które potrafią łączyć wiele źródeł wartości dla klientów, takich jak niski koszt, pozytywne doświadczenie i wygodna platforma dostarczenia produktów czy usług. – mówił dr inż. Stanisław Krzyżaniak, dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania. -  Aby zmierzyć się ze złożonym zagadnieniem cyfryzacji oddajemy do Państwa dyspozycji unikalną platformę wymiany myśli i doświadczeń jaką stanowi Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2018 – dodał.
 Kongres Logistics 2018_wystawcy
Na wielu stoiskach zaangażowani dostawcy usług  łańcucha logistycznego, prezentowali swoje oferty. Prezentowano narzędzia do obsługi całego łańcucha logistycznego, od nieruchomości magazynowych i przemysłowych, po oferty sprzętowe i usługi. Jak zwykle wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem uczestników kongresu, którzy odwiedzali potencjalnych partnerów biznesowych oraz już współpracujące firmy.
Kongres Logistics 2018_stoisko_K+N
Polski Kongres Logistyczny jest jednym z najważniejszych wydarzeń w Polsce podejmuje wyzwania rynku logistycznego, angażując uznane autorytety do dyskusji o najważniejszych zagadnieniach  z zakresu transportu, magazynowania oraz szeroko rozumianej logistyki. Szerokie grono prelegentów poruszało tematy związane z cyfryzacją łańcucha dostaw i jej wpływem na jakość świadczonych usług. 
 Kongres Logistics 2018_debata
Przez trzy dni uczestnicy kongresu (blisko 900) utwierdzali się w przekonaniu, że dokonał się kolejny krok w logistycznej przestrzeni, w której cyfrowe narzędzia dokonują rzeczy dotąd nieosiągalnych, wynosząc jakość i efektywność usług logistycznych na nowe poziomy. Świadomość nowego czasu, zmieniającego zasady funkcjonowania wielu obszarów gospodarki, nabrała wręcz materialnego wyrazu na kongresie Logistics 2018. Więcej szczegółów na stronie https://www.logistics.pl/
 
Andrzej Szymkiewicz
Foto: Log4.pl
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.