Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Inwestycja na Bliskim Wschodzie i w Afryce

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowe centrum logistyczneDB Schenker wybuduje drugie centrum logistyczne w Dubaju, zlokalizowane w pobliżu największego lotniska na świecie. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę najnowocześniejszego centrum logistycznego odbyła się pod patronatem Jego Ekscelencji Kalifa Al Zaffina (Prezesa Dubai Aviation City Corporation). W spotkaniu wzięli udział: Tom Schmitt (CCO & Member of the DB Schenker Board for Contract Logistics), Karl-Heinz Emberger (CEO of DB Schenker MEA), Ako Djaf (Head of Contract Logistics / SCM for Middle East and Africa) oraz wielu innych gości.
 
Magazyn z kontrolowaną temperaturą o powierzchni 35 tys. mkw., z antresolą o powierzchni 3,5 tys., mkw. na potrzeby usług dodanych (VAS), to największa inwestycja w historii DB Schenker na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Obiekt będzie również pierwszą lokalizacją DB Schenker zasilaną w 100% z energii słonecznej. Uruchomienie magazynu planowane jest w I kwartale 2019 roku i jest to drugi z trzech etapów rozwoju logistyki kontraktowej w Dubaju. Docelowo, do 2021 roku wybudowane zostanie 80 tys. mkw. powierzchni logistycznej.
 
„Dubaj jest naszym regionalnym hubem na Bliskim Wschodzie i w Afryce,  a inwestowanie w Dubaju Południowym było strategicznym krokiem w kierunku wzmocnienia naszej sieci i uzupełnienia zasięgu usług DB Schenker w Zjednoczonych Emiratach Arabskich”, mówi Ako Djaf, Head of Contract Logistics/ SCM  w DB Schenker na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
 
„Inwestycja sąsiadująca z największym lotniskiem na świecie, międzynarodowym portem lotniczym Al Maktoum oraz jednym z największych portów kontenerowych na świecie, Jebel Ali Port, wyraźnie świadczy o zaangażowaniu DB Schenker w rozwój w regionie i dowodzi naszego zaangażowania w zapewnienie klientom nie tylko najlepszych rozwiązań logistycznych, ale również najlepszych połączeń i szybkości działania oraz doskonałej infrastruktury logistycznej” – wyjaśnia.
 Widok z lotu ptaka na centrum logistyczne w budowie w dzielnicy logistycznej Dubaj Południe
Dystrykt Logistyczny jest strefą wolnocłową o powierzchni 18 kilometrów kwadratowych, która obsługuje wszystkie rodzaje transportu, potrzeby logistyczne i operacje VAS w łańcuchu dostaw. Według DB Schenker obszar wspiera działania wielu międzynarodowych firm i rośnie razem z nimi. Tym samym operator logistyczny stał się jednym z najszybciej rozwijających się dostawców usług logistycznych na Bliskim Wschodzie i w Afryce, poszerzając zasięg swojej działalności w zakresie logistyki kontraktowej w regionie do 200 000 mkw. w ciągu ostatnich pięciu lat.
 
DB Schenker
Foto: DB Schenker
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.