Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

ID Logistics rozpoczyna obsługę sklepu internetowego E.Leclerc we Francji

Operator uruchomił nowy magazyn e-commerce, z którgo obsługiwane mają być zamówienia składane w sklepie internetowym przez klientów zamieszkujących Paryż i okolice. Obsługiwane mają być dostawy do domu oraz click-collect.

Obsługa sklepu ma być realizowana przez magazyn w Pantin pod Paryżem. Magazyn został uruchomiony pod koniec marca 2018 r. i ma powietrznię 6 000 m2. Początkowo ID Logistics ma odpowiadać za obsługę od 9 500 do 12 000 rodzajów artykułów takich jak warzywa, owoce, żywność organiczna, produkty mrożone, świeże i suche. Aby móc sprostać obsłudze takich produktów, magazyn został zbudowany w taki sposób aby móc pomieścić pojazdy dostawcze oraz utrzymać trzy różne zakresy temperatur.

Magazyn w Pantin jest też specjalnie dostosowany do potrzeb handlu elektronicznego. Skupiono się na zapewnieniu wysokiej jakości obsługi operacji typu fullfilment, zgodności produktów i odpowiednich opakowań oraz punktualność. ID Logistics zorganizuje i zoptymalizuje działania dystrybucyjne z różnymi firmami transportowymi wybranymi tak, aby zagwarantować sprawną koordynację działań związanych z realizacją zamówień i dostawą. Aby móc realizować te funkcje stworzono nowy system informatyczny sieci E.Lecrerc, a pracownicy magazynowi zostali wyposażeni w nowoczesne urządzenia zwiększające komfort i efektywność pracy.

Partnerstwo ID Logistics oraz E. Leclerc ma być kamieniem milowym w szybkim rozwoju usług e-commerce w branży spożywczej.

Doświadczenie zdobyte we Francji pozwoli na otworzenie oraz rozwój podobnej usługi w Polsce.

 

Źródło: ID Logistics

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.