Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Grupa Fracht wspiera światową walkę z koronawirusem

16 kwietnia 2020

Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, wspiera działania na rzecz walki z pandemią koronawirusa (COVID-19). W pierwszych dniach kwietnia firma zorganizowała dedykowany transport lotniczy z Chin ponad 3 mln maseczek ochronnych i środków medycznych dla szpitala uniwersyteckiego w Szwajcarii.

Załadunek w Chinach, transport medyczny
Fracht, chcąc zapewnić jak najszybszą dostawę środków medycznych, zorganizował specjalny czarter samolotu cargo Boeing B737-800BCF. Na jego pokład załadowano 1250 kartonów z maseczkami ochronnymi i innymi artykułami, o łącznej wadze blisko 14 ton. Z lotniska w Xi’an – Xianyang samolot wystartował o godzinie 3:43 czasu lokalnego i jeszcze tego samego dnia o godzinie 14:00 czasu lokalnego wylądował w Genewie. Tu spedytorzy Frachtu wspierali załatwienie formalności celnych i zapewnili transport artykułów medycznych już bezpośrednio do szpitala. 

Transport specjalny środków medycznych został zorganizowany przez dwa oddziały Grupy Fracht. Za koordynację i przygotowanie operacji w Chinach odpowiadał zespół Fracht (Shanghai) a w Szwajcarii Fracht AG Genewa.

W obecnej, trudnej dla wielu firm, sytuacji na rynku, Fracht stara się też wspierać swoich klientów. Operator przygotowuje różne alternatywne rozwiązania logistyczne, z wykorzystaniem transportu drogowego, lotniczego, morskiego, kolejowego, śródlądowego i multimodalnego. Na przykład w marcu, po zawieszeniu lotów pasażerskich między USA a Europą, Fracht uruchomił bezpośrednie, regularne połączenia lotnicze cargo na trasie Liege (Belgia) – Miami (USA). Będą one realizowane samolotem Boeing 767 Freighter aż do odwołania.

 

Fracht FWO Polska

 

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.