Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

FM Logistic Centralna Europa rozpoczyna współpracę z Grohe

09 września 2020
8 września 2020 r. w magazynie FM Health zlokalizowanym w Błoniu koło Warszawy należącym do FM Logistic CE oficjalnie zainaugurowano rozpoczęcie operacji logistycznych dla znanego niemieckiego producenta armatury sanitarnej, firmy Grohe. Jest to realizacja długoterminowej umowy zawartej między przedsiębiorstwami jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Zakres współpracy obejmuje magazynowanie i usługi z obszaru co-packingu. Na terenie magazynu producent uchurmomi też własną linię montażową.
FM Logistic z Grohe
Współpraca z FM Logistic Centralna Europa to dla firmy Grohe nie tylko pierwsze centrum dystrybucyjne w Europie Centralnej, ale też pierwsza linia produkcyjna zlokalizowana poza własną fabryką. Na powierzchni 900m2 udostępnionych przez operatora producent uruchomił tu linię montażową do składania podtynkowych ram do instalacji sanitariatów.
 
- Cieszymy się, że to właśnie nas firma Grohe wybrała na swojego partnera logistycznego, że możemy wspierać jej rozwój i nowe przedsięwzięcia w tej części Europy. - mówi Anna Galas, Senior Business Development Director, FM Logistic CE - Jest to dla nas bardzo ważna współpraca, potwierdzająca słuszność strategii FM Logistic CE, w której zawsze, poza doskonaleniem standardowych usług logistycznych, kładliśmy nacisk na rozwój usług dodanych, jak właśnie co-packing i co-manufacturing.
 
- Firma Grohe w ostatnich latach znacząco zwiekszyła sprzedaż swoich produktów w Polsce oraz krajach Europy Wschodniej i planuje dalsze inwestycje w rozwój logistyki i produkcji. W związku z tym, iż Polska jest kluczowym krajemy pod kątem sprzedaży w tej częsci Europy, a także jest atrakcyjnym krajem pod kątem zaplecza logiczycznego-transportowego, oraz połozenia geograficznego, w przyszłości będzie odgrywać coraz to większą rolę w rozwoju Grohe w Europie Wschodniej. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich naszych pracowników i partnerów handlowych w Polsce – powiedział Rafał Koehler, Regional Director Central Eastern Europe (PL/CZ/SK/HU), General Manager, Grohe.
 
W ramach podpisanej umowy w magazynie FM Logistic CE w Błoniu składowanych będzie do 6 tysięcy palet z towarem Grohe, stąd będzie się też odbywała dystrybucja do wszystkich sklepów w Polsce. Operator będzie również świadczył usługi z zakresu co-packingu tworząc na paletach gotowe do montażu zestawy sanitarne, tzw. bundling,
 
Firma Grohe to znany i obecny na całym świecie niemiecki producent armatury sanitarnej. Od 2014 roku jest częścią japońskiej grupy Lixil Group, producenta materiałów budowlanych i wyposażenia domów..
 
Grohe to kolejny klient z sektora industry w portfolio FM Logistic CE. FM Logistic jest partnerem logistycznym producenta również w Rosji.
 
 
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.