Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Dzień litowo-jonowych innowacji w STILL

Ponad 100 uczestników, 5 merytorycznych stref tematycznych, polska prapremiera wózka RX 60 Li-Ion oraz prelekcja gen. Hermaszewskiego na temat kosmicznych technologii – tak najkrócej można podsumować II edycję STILL Innovation Day.
 STILL_Innovation_Day_otwarcie
10 września w logistycznym sercu Polski – magazynie firmy Spedimex w podłódzkim Strykowie – odbyła się II edycja STILL Innovation Day. Głównym tematem wydarzenia, mającego na celu popularyzację wiedzy z zakresu intralogistycznych innowacji, była technologia Li-Ion.
 
Na sesji plenarnej zaprezentowano spektakularne efekty przejścia na flotę litowo-jonową w zakładzie K-Flex w pobliskim Uniejowie. Na stacjach tematycznych omówiono natomiast wynikające z wdrożenia Li-Ion korzyści w dziedzinie bezpieczeństwa, oszczędności oraz wydajności. – Wózki widłowe w technologii Li-Ion przynoszą użytkownikom wymierne korzyści – zarówno ze względu na bezpieczeństwo i łatwość użytkowania, jak i ograniczenie czasu potrzebnego na ich obsługę, co pozwala wypracować znaczące oszczędności w porównaniu z bateriami żelowymi i kwasowo-ołowiowymi – mówi Grzegorz Kurkowski, specjalista ds. produktu STILL Polska. – Podczas Innovation Day pokazaliśmy na przykładach i konkretnych danych, kiedy i dlaczego warto w nie zainwestować – dodaje.
 STILL_Innovation_Day_premiera_RX 60
Partnerzy wydarzenia zaprezentowali na swoich stoiskach korzystające z technologii Li-Ion produkty. Firma Kärcher pokazała szorowarki do posadzek przemysłowych, odkurzacze oraz odkurzacze plecakowe do bardziej wymagających zastosowań. Auto-Studio, łódzki dystrybutor marki Mercedes Benz, eksponował samochody elektryczne eVito i EQC oraz Mercedesa klasy V (i ten model ma być wkrótce dostępny w naszym kraju w wariancie EQV). Zwieńczeniem imprezy była prapremiera wózka elektrycznego STILL RX 60 z baterią litowo-jonową oraz prelekcja gen. Mirosława Hermaszewskiego. Jedyny polski astronauta opowiedział o tym, jak rozwój technologii umożliwił loty w kosmos – tak jak technologia Li-Ion pozwala przekraczać dotychczasowe granice wydajności.
 STILL_Innovation_Day_wózek_autonomiczny
 – Już teraz akumulatory Li-Ion cieszą się w Polsce dużą popularnością. Mamy jednak nadzieję, że dzięki akcjom takim jak STILL Innovation Day świadomość korzyści z ich wykorzystania będzie jeszcze bardziej powszechna – dodajePaweł Włuka, Dyrektor Marketingu STILL Polska.
 
Dodatkowo podczas wydarzenia uczestnicy mogli zapoznać się z innowacjami w dziedzinie automatyzacji oraz systemów bezpieczeństwa wózków widłowych (jak np. dźwiękowy sygnał ostrzegania przed kolizją czy oświetlenie krawędziowe).
 
Wojciech Podsiadły
Foto: Still
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.