Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Dwa nowe projekty dla Amazon w Niemczech

20 lipca 2021
Griffin Real Estate i Madison International Realty, wiodące firmy inwestycyjne typu private equity, utworzyły joint venture, aby zrealizować pierwsze wspólne inwestycje w Niemczech. Wraz z partnerem Griffin Real Estate, firmą Panattoni – wiodącym deweloperem logistycznym w Europie, zrealizują dwie nieruchomości typu build-to-suit o powierzchni odpowiednio ponad 7000 mkw. i 9100 mkw., które zostały wynajęte firmie Amazon na okres 15 lat. Łączna wartość inwestycji wyniesie ponad 80 mln EUR.
 AMZL, Wenden_Luftbild_1
Realizacje projektów dla Amazon to pierwsze znaczące inwestycje Griffin Real Estate poza Polską. Jest to zarazem drugi wspólny projekt Griffin Real Estate i Madison International Realty. Spółki nawiązały strategiczne partnerstwo w styczniu 2020 roku, w celu realizacji inwestycji w sektorze logistycznym w Polsce.
 
Jedna z nieruchomości zostanie wybudowana w Nadrenii Północnej-Westfalii, 70 km na wschód od Kolonii i będzie oferować bezpośrednie połączenie z autostradami A4 i A45, pomiędzy centrami realizacji zamówień firmy Amazon w Koblencji, Dortmundzie i Werne. Druga nieruchomość zostanie wybudowana 70 km na południowy wschód od największego miasta Dolnej Saksonii - Hanoweru oraz w pobliżu Wolfsburga (55 km na wschód), gdzie krzyżują się ważne połączenia północ-południe (A7) i zachód-wschód (A2).
 
Projekty zostały zaplanowane jako inwestycje build-to-suit, realizowane zgodnie z wymaganiami firmy Amazon w celu dostosowania do szczególnych potrzeb najemcy. Planowany termin oddania do użytku pierwszej inwestycji to koniec 2021 roku, a kolejnej to wiosna 2022 roku. Umowy najmu z firmą Amazon zostały podpisane na okres 15 lat.
 
"Realizacja dwóch pierwszych inwestycji w Niemczech jest dla Griffin Real Estate kamieniem milowym w ekspansji zagranicznej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wejścia firmy na dynamiczny i obiecujący niemiecki rynek logistyczny. Początkowo koncentrowaliśmy naszą działalność na rynku polskim, jednak stale poszukujemy także atrakcyjnych możliwości rozwoju naszej międzynarodowej działalności, również na rynkach takich jak Hiszpania i Holandia" - powiedział Nebil Senman, Partner Zarządzający w Griffin Real Estate.
 
"Wejście na nowy rynek, szczególnie w czasach pandemii, może być wyzwaniem. Realizacja tego ambitnego projektu nie byłaby możliwa bez wsparcia Madison International Realty. Cieszymy się, że Madison ponownie zdecydował się na współpracę z nami jako partnerem inwestycyjnym, również w Niemczech" - dodał Maciej Dyjas, Partner Zarządzający w Griffin Real Estate.
 
"Obie transakcje postrzegamy jako ważny krok dla realizacji naszej strategii inwestycyjnej w europejskim sektorze logistycznym, co naszym zdaniem zapewni nam ekspozycję na nowe, dobrze zlokalizowane obiekty typu prime dla firmy Amazon" - powiedział Matthias Cordier, Dyrektor Zarządzający Madison International Realty.
 
"Ten projekt jest w pełni spójny z naszą strategią działania z partnerami będącymi, w naszym przekonaniu, czołowymi lokalnymi firmami, w celu zwiększenia potencjału szybko rozwijających się rynków. Zamierzamy kontynuować udaną współpracę z Griffin Real Estate i Panattoni, aby w pełni wykorzystać możliwości europejskiego sektora logistycznego" - powiedział Derek Jacobson, Współzarządzający Inwestycjami w Madison International Realty.
 
Griffin Real Estate
Foto: Griffin Real Estate 
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.