Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Druga edycja PRSES DAY

26 sierpnia 2021
W minionym roku pandemia uniemożliwiła organizację II spotkania PRSES DAY. To projekt edukacyjno-szkoleniowy, którego celem jest poszerzenie wiedzy PRSES (Person Responsible for Storage Equipment Safety) o nowe rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo i efektywność systemów składowania. Bezpieczeństwo  stanowi ogniskową działań PRSES w magazynie, PRSES też jest gwarantem użytkowania regałów magazynowych zgodnie z normą PN-EN: 15635 i przepisami prawa. Przyczynia się do prawidłowego korzystania z regałów magazynowych, wydłużając okres eksploatacyjny systemów składowania.
 prses_day_logo_728-726
Na PRSES DAY osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo systemów składowania mogą zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami, które mają wpływ na bezpieczeństwo pracy w magazynie. To podnoszenie świadomości wszystkich grup pracowniczych zaangażowanych w procesy pracy gospodarki magazynowej i logistyki wewnętrznej. W programie konferencji znajdują się zagadnienia dotyczące obszarów istotnie wpływające na jakość bezpieczeństwa systemów składowania.
 
Jednym z głównych tematów PRSES DAY będą prawo i normy, czyli filary bezpieczeństwa. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie dotyczące odpowiedzialności prawnej PRSES ze względu na delegowanie do wykonywania czynności przeglądowych. Uczestnicy konferencji dowiedzą się, w jakim stopniu PRSES odpowiada za szkody wywołane zawaleniem się regałów magazynowych, co chroni PRSES przed odpowiedzialnością w takiej sytuacji i jaka jest odpowiedzialność kierownika i zarządzającego magazynem po wyznaczeniu PRSES. Wprawdzie normy nie są w Polsce prawem, niemniej stosowanie się do nich tworzy kulturę biznesową tak potrzebną w realizacji programów bezpiecznej pracy w magazynie.
 
Choć ubezpieczenia majątkowe funkcjonują na rynku, to jednak obszar magazynu i bezpieczeństwo pracy w nim nie są przedmiotami negocjacji czy oceny ryzyka przez ubezpieczycieli. Odpowiedzialność materialna pracowników magazynowych i PRSES nie została precyzyjnie uregulowana, dlatego ważne jest systemowe dokumentowanie przeglądów regałów. Temu zagadnieniu także poświęcimy sporo uwagi.
 
Pracujące w magazynie wózki widłowe powodują największe uszkodzenia regałów magazynowych. Systemy zapobiegające kolizji wózków z regałami skutecznie ograniczają niepożądane zdarzenia. Jak efektywnie wykorzystać dostępne rozwiązania? O tym także porozmawiamy podczas PRSES DAY.
 
Co trzeba wiedzieć o posadzce w magazynie, żeby być pewnym dobrego posadowienia systemu regałowego? Jak eliminować uszkodzenia podłogi, by zapewnić bezpieczeństwo pracy sprzętu? Temat wydaje się banalny, ale okazuje się niezwykle ważny dla systemów regałowych i ich obsługi.
 
Powyższe tematy to jedynie fragment propozycji, które przygotowaliśmy na tegoroczną konferencję PRSES DAY.

ORGANIZATOR PATRNER MERYTORYCZNY
 0  1

PARTNERZY TECHNICZNI

2 Logo 20080820

Pliki do pobrania:

  • PRSES DAY 2021
    To projekt edukacyjno-szkoleniowy, którego celem jest poszerzenie wiedzy PRSES (Person Responsible for Storage Equipment Safety) o nowe rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo i efektywność systemów składowania. Bezpieczeństwo stanowi ogniskową działań PRSES w magazynie, PRSES też jest gwarantem użytkowania regałów magazynowych zgodnie z normą PN-EN: 15635 i przepisami prawa.
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.