Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Dobra lokalizacja dla fabryki Honeywell

22 kwietnia 2021
Honeywell, globalny producent szerokiego zakresu technologii i urządzeń optymalizujących pracę, otwiera fabrykę w Prologis Park Chorzów. Na mocy umowy zawartej pod koniec 2020 roku, w parku logistycznym Prologis powstanie wyjątkowy w skali europejskiej zakład, w którym produkowane będą zaawansowane urządzenia automatyzujące logistykę. Zakład rozpocznie swoją działalność już w kwietniu.
 Prologis Park Chorzów
„Dla naszego nowego klienta ważna była dostępność nowoczesnej istniejącej powierzchni, na której jak najszybciej będzie mógł rozpocząć działalność. Cieszymy się, że mogliśmy w pełni spełnić wszystkie potrzeby Honeywell, dzięki czemu w Prologis Park Chorzów już za kilka tygodni ruszy produkcja supernowoczesnych urządzeń dedykowanych logistyce magazynowej” – podkreśla Piotr Brycki, leasing manager na region Górnego Śląska w Prologis.
 
Inwestycja to kolejny krok w rozwoju działalności Honeywell poza Ameryką Północą. Jest także istotna dla gospodarki regionu - na powierzchni 27 tysięcy metrów kwadratowych znajdzie zatrudnienie około 100 osób.
 
„Dzięki naszej chorzowskiej fabryce będziemy mogli skutecznie rozbudować lokalny łańcuch produkcji i dostaw, a naszym klientom zapewnimy nowoczesne technologie, które wzmocnią ich konkurencyjność na dynamicznym rynku e-commerce. Jako lokalny pracodawca cieszymy się, że nasza ekspansja na europejskim rynku przełoży się także na nowe miejsca pracy w regionie” – podkreślił Szymon Pudlik, Senior Director Programs, Honeywell Intelligrated.
 
Prologis Park Chorzów jest miejscem przyjaznym dla pracowników – w ramach programu PARKLife na terenie centrum logistycznego powstały zielone tereny do relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu, a łatwy dojazd do pracy ułatwia zlokalizowany na terenie parku przystanek autobusowy.
„Honeywell wybrał Prologis Park Chorzów między innymi ze względu na doskonałą lokalizację, w jakiej jest położony. Dla klienta kluczowy był szybki dojazd z zakładu do centrum Katowic, gdzie firma ma swój śląski oddział” – mówi Konrad Lewiński, Dyrektor w dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowych w firmie JLL, która doradzała w transakcji.
 
Niezależnie czy chodzi o rozwój działalności na nowym rynku, stworzenie komfortowych warunków pracy, czy elastyczność w dostosowywaniu się indywidualnych potrzeb. W Parkach Prologis staramy się być wsparciem dla naszych klientów. Spełnione obietnice są... Made in Prologis.

Prologis
Foto: Prologis
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.