Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4

DB Schenker wspiera walkę z malarią

11 kwietnia 2019

DB Schenker wspiera logistycznie ekspedycję zainicjowaną przez Jaguar Land Rover, która ma pomóc w walce z malarią. Choroba ta co roku zabija około 400 000 osób, głównie w Afryce Subsaharyjskiej. DB Schenker transportuje z Londynu do Zatoki Walvisa w Namibii Land Rovera Discovery, zmodyfikowanego specjalnie na potrzeby ekspedycji. Dostarczony w kontenerze morskim pojazd wyruszy w podróż po Afryce i pokona 6300 km. Samochód będzie wykorzystywany przez zespół naukowców zajmujących się badaniami i wspomagany przez system geokodowania what3words, który DB Schenker ostatnio zintegrował z portalem eSchenker.

„Jako firma jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności społecznej i wierzymy, że długofalowy sukces zależy od zrównoważonego rozwoju. Poprzez udział w Mobile Malaria Project chcemy przyczynić się do wsparcia pracy zespołu badawczego w walce z tą chorobą”, mówi Katharina Hibbeln, Program Manager Sustainability w Schenker AG.

Wyjazd naukowców organizowany jest pod hasłem „RGS Land Rover Bursary”, w ramach którego Jaguar Land Rover i Królewskie Towarzystwo Geograficzne (RGS) wspólnie wspierają projekt, zarówno pod względem finansowym, jak i poprzez udostępnienie pojazdu. Land Rover Discovery jest również wyposażony w mobilne laboratorium sekwencjonowania genetycznego, umożliwiające zespołowi ekspedycyjnemu szkolenie lokalnych naukowców w zakresie sekwencjonowania DNA komarów i pasożytów malarii.

Celem „Mobile Malaria Project” jest podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie wyzwań związanych z kontrolą chorób zakaźnych i zwiększenie szans na wyeliminowanie malarii. Niezbędne są nowe sposoby, ponieważ stopniowe zmniejszanie zachorowalności na malarię osiągnięte w ciągu dwóch dekad, od około 2015 r. nie ulega zmianie.

Ekspedycja wystartuje w Namibii na południowym zachodzie Afryki i przebiegnie przez Zambię i Tanzanię do Kenii. System what3words pomaga naukowcom znaleźć drogę nawet do miejsc, które nie mają tradycyjnych adresów. W tym celu firma, która opracowała ten program, podzieliła świat na siatkę 57 bilionów kwadratów, o wielkości trzech metrów na trzy. Każdemu z tych kwadratów przypisano adres składający się z trzech słów.

 

DB Schenker
Foto: DB Schenker

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.