Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Centrum dystrybucyjne w Łodzi strategiczną lokalizacją

01 września 2021
DW Domel, dystrybutor drzwi, okien i bram garażowych zdecydował się na rozwój działalności operacyjnej w Polsce. Nowe centrum dystrybucyjne z hurtownią o powierzchni 1 400 mkw. zostanie zlokalizowane w Polsce Centralnej, w prywatnej inwestycji na północy Łodzi. Kompleksową obsługą najemcy, a także analizą potencjalnych lokalizacji zajęli się eksperci firmy doradczej AXI IMMO.
SM_AXI IMMO_DW Domel
DW DOMEL należy do największych specjalistycznych firm zajmujących się sprzedażą drzwi, okien, bram garażowych oraz akcesoriów do produktów ze stolarki otworowej dla firm, jak i dla klientów indywidualnych. W portfolio jej dostawców znajdują się znani krajowi i zagraniczni producenci m.in. PORTA, DRE, WIKĘD, DELTA, CENTURION, INVADO, POL-SKONE, HORMANN i inni. Firma DW DOMEL powstała w 2004 roku w Łomży, a obecnie prowadzi dodatkową sprzedaż z Zambrowa.

Zdecydowaliśmy się na rozwój działalności operacyjnej i wejście do woj. łódzkiego, które dołączy do naszych dwóch pozostałych punktów sprzedażowych w województwie podlaskim. Obecność w centralnej Polsce sprawia, że stajemy się bardziej konkurencyjni i zdecydowanie skracamy łańcuchy dostaw do klientów zlokalizowanych w zachodniej części kraju. Nowe centrum dystrybucyjne to także doskonała baza logistyczna do dalszej ekspansji na kolejnych rynkach regionalnych w Polsce – mówi Paweł Zabielski, Dyrektor ds. marketingu i sprzedaży, DW DOMEL.

DW DOMEL docelowo zajmie 1 400 mkw. powierzchni magazynowej, która będzie służyć jako hurtownia, a także centrum logistyczne do obsługi południowych i zachodnich regionów Polski. Na dodatkowych 200 mkw. powstanie nowoczesne biuro z częścią socjalną.
Damian Kińczyk, Associate Director, Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO
Po ugruntowaniu swojej pozycji w północno-wschodniej części Polski, klient zadecydował się wejść na kolejny rynek. Lokalizacja powierzchni magazynowej i biurowej zaoferowana przez prywatnego inwestora wpisała  się w strategię rozwoju firmy i potrzebę zajęcia kameralnego wolnostojącego magazynu. Przez wzgląd na specyfikę i charakter prowadzonej działalności istniała potrzeba dużego placu składowego, parkingu, które dawały klientowi poczucie niezależności – uzupełnia Damian Kińczyk, Associate Director, Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO.

Prywatna inwestycja w północno-zachodniej części Łodzi oferuje 2800 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. Najemcy centrum magazynowego mogą skorzystać z wygodnego dużego parkingu i placów manewrowych oraz z placu do składowania materiału.  
Jakub Wojtera, Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO
Łódzki rynek magazynowy to jeden z najbardziej dojrzałych regionów logistycznych i produkcyjnych w Polsce. Klienci wybierają ten region przez wzgląd na położenie oraz tradycje przemysłowe, a także duży dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowników – komentuje Jakub Wojtera, Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Piotr Sutkowski
Foto: AXI IMMO
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.