Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Będzie nowy dyrektor generalny w Interroll

Ingo Steinkrüger (48), obecnie dyrektor generalny w Thyssenkrupp System Engineering, przejmie od 1 maja 2021 r. funkcję dyrektora generalnego globalnej grupy Interroll. Zastąpi Paula Zumbühla, który ogłosił przejście na emeryturę w czerwcu zeszłego roku i będzie nominowany jako Przewodniczący Rady Dyrektorów Interroll.
 Ingo_Steinkrueger_ fot_Interroll
Ingo Steinkrüger wnosi ponad 20 lat sprawdzonego zarządzania i wiedzy technicznej, koncentrując się na biznesie projektowym i produktowym, automatyce, inżynierii i technologii produkcji oraz posiada rozległe globalne kontakty, doświadczenie w sprzedaży i serwisie w wysoce konkurencyjnym przemyśle motoryzacyjnym. Posiada stopień naukowy (Dipl.-Ing.) w zakresie inżynierii mechanicznej (technologia produkcji) oraz dyplom (Dyplom inż.) z zakresu inżynierii przemysłowej Uniwersytetu w Kolonii.
 
Ingo Steinkrüger rozpoczął swoją karierę w grupie Thyssenkrupp w 2000 roku w Johann A. Krause Maschinenfabrik GmbH w Bremie jako inżynier sprzedaży/projektu. Po objęciu kilku stanowisk kierowniczych w projekcie zarządzania, rozwoju biznesu, działalności usługowej i globalnego zarządzania kluczowymi klientami, Ingo Steinkrüger przejął odpowiedzialność za Globalną sprzedaż i usługi jako wiceprezes. Od połowy 2016 roku, ze względu na jego sukcesy, Steinkrüger otrzymał stanowisko dyrektora generalnego tej samej samodzielnej jednostki biznesowej Thyssenkrupp System Engineering ze sprzedażą w wysokości 1,1 mld EUR (około 1,2 mld CHF, 2019 r.), 4 600 pracowników i 15 lokalizacji na całym świecie.
 
"Bardzo cieszymy się na współpracę z Ingo Steinkrüger, którego strategiczne ukierunkowanie na przyszłe tematy, które są ważne dla firmy Interroll, takie jak cyfryzacja i platformy technologiczne, a także jego wielki sukces na arenie międzynarodowej sprzedaży i działalności usługowej, przekonały Zarząd", mówi Urs Tanner, Prezes Zarządu dyrektorów Interroll Holding AG. "Nominacja została poprzedzona starannym procesem selekcji i globalnymi poszukiwaniami najlepszego kandydata, zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego."
 
"W Ingo Steinkrügerze udało nam się pozyskać sprawdzonego i odnoszącego sukcesy lidera, który oprócz doskonałej wiedzy technologicznej, silnej koncentracji na kliencie i właściwym wyczuciu naszej kultury korporacyjnej i wartości", mówi Paul Zumbühl, dyrektor generalny Interroll Worldwide Group. "Są to najlepsze warunki wstępne do dalszego naszego rozwoju i wprowadzenia firmy i jej pracowników na kolejny poziom sukcesu dzięki doświadczeniu i naszej długoterminowej strategii."
 
"Z niecierpliwością czekam na przejęcie zarządzania Grupą Interroll i wniesienie mojego doświadczenia do firmy", mówi przyszły dyrektor generalny Interroll, Ingo Steinkrüger. "Moim celem jest kontynuacja działań Paula Zumbühla oraz, wspólnie z pracownikami, trwałe wzmocnienie ścieżki rozwoju firmy poprzez zorientowanie na klienta i dalszy rozwój platformy technologicznej."
 
Zgodnie z zapowiedzią z czerwca 2020 r., Paul Zumbühl ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego pod koniec kwietnia 2021 r., po ponad 21 latach pracy na tym stanowisku. Rada Dyrektorów Interroll Holding Ltd. mianuje go do grona wspólników jako przyszłego Przewodniczącego Rady Dyrektorów na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Interroll w dniu 7 maja 2021 roku. Rada Dyrektorów ogłosił również, że wyznaczy go na aktywnego przewodniczącego, jeśli jego wybór zostanie potwierdzony. W tym samym czasie, Urs Tanner, obecny Przewodniczący Rady Dyrektorów Interroll, będzie kandydował w wyborach na stanowisko Lead Independent.
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.