Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Akwizycja powiększa sieć logistyczną

09 lipca 2021
Kuehne+Nagel zawiera wiążącą umowę nabycia 100% udziałów w Salmosped AS. Firma z siedzibą w Oslo jest wiodącym norweskim spedytorem towarów łatwo psujących się, specjalizującym się w transporcie produktów z owoców morza. W 2020 r. wygenerowała obroty na poziomie 118 mln CHF i obsłużyła około 63 tys. ton towarów.
 Kuehne+Nagel_Salmosped
Dziś Norwegia jest jednym z największych producentów w sektorze rybołówstwa i akwakultury na świecie. Pomimo pandemii eksport ryb z Norwegii pozostał na wysokim poziomie, z atrakcyjnymi perspektywami dla rozwoju rybołówstwa i akwakultury morskiej na linii brzegowej o długości 21 000 km.
 
Przez lata Kuehne+Nagel rozwinęło globalną sieć logistyczną dla  produktów łatwo psujących się z ponad 70 stanowiskami na całym świecie. Dzięki nim produkty docierają do konsumentów końcowych z optymalnym okresem przydatności do spożycia i maksymalną świeżością. W segmencie produktów łatwo psujących się, szybkie przejęcie Salmospedu wzmacnia globalną sieć Kuehne+Nagel w branży owoców morza, uzupełniając istniejące operacje w Halifax, Vancouver (Kanada), Londynie (Wielka Brytania) i Santiago (Chile).
 
Dennis Verkooy, Senior Vice President Global Perishables & Head of Carrier Management w dziale logistyki lotniczej Kuehne+Nagel Management AG, mówi: „Logistyka produktów nietrwałych jest silnym motorem wzrostu Kuehne+Nagel. Chociaż od lat jesteśmy obecni w branży owoców morza w Norwegii, dzisiejsze przejęcie wzmacnia nasze możliwości eksportu drogą lotniczą z tego ważnego kraju produkującego owoce morza. Nie możemy się doczekać powiększenia naszego norweskiego zespołu o specjalistów Salmosped”.
 
Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia, za zgodą właściwych organów.
 
Kuehne+Nagel 
Foto: Kuehne+Nagel  
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.