Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Akcja „Zrzuć zbędne kilowaty”

2018.04.24 Cushman & WakefieldFirmy z branży nieruchomości rozpoczynają wiosenne porządki! W dniach 17-18 maja z inicjatywy aż ośmiu z nich – Grupy Capital Park, Cushman & Wakefield, GTC, JLL, Knight Frank, NAI Estate Fellows, Platan Group, Skanska oraz firmy BYŚ zapewniającej wywóz e-odpadów – odbędzie się zbiórka elektrośmieci w ramach akcji „Zrzuć zbędne kilowaty”. Środki pozyskane z ich sprzedaży zostaną przekazane na rzecz Stowarzyszenia „Przymierze – Ziemia Piska”.

To już kolejna, szósta edycja akcji „Zrzuć zbędne kilowaty”, dzięki której pracownicy wybranych budynków biurowych i magazynowych w Warszawie będą mogli wrzucić zalegające elektroodpady do specjalnie przygotowanych na tę okazję kontenerów. Celem inicjatywy jest nie tylko propagowanie proekologicznych postaw, ale również idea niesienia pomocy, czyli charytatywne wsparcie Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego przy Stowarzyszeniu „Przymierze – Ziemia Piska” w Piszu.

- Na szczęście coraz więcej firm działających w Polsce wpisuje w swoją strategię biznesową odpowiedzialność za środowisko i stara się, aby ich biura i magazyny były przyjazne dla otoczenia. Świadczy o tym coraz większa liczba budynków z zielonymi certyfikatami. Jako zarządcy bardzo często prowadzimy dodatkowe działania edukacyjne mające na celu zwiększanie świadomości zarówno najemców, jak i pracowników w zakresie działań na rzecz ochrony środowiska, w tym – odpowiedniego segregowania elektrośmieci. Akcja „Zrzuć zbędne kilowaty” jest przede wszystkim akcją edukacyjną, a dodatkową motywacją jest oczywiście szczytny cel charytatywny – mówi dr Zuzanna Paciorkiewicz, MRICS, Partner, Dział Zarządzania Nieruchomościami, Cushman & Wakefield.2018.04.24 Cushman & Wakefield _ Łukasz Dreger

- Ta akcja jest moim oczkiem w głowie już od kilku lat i ma na celu, poza propagowaniem niesienia pomocy innym, edukację coraz większej rzeszy najemców i ich pracowników na temat zachowań proekologicznych. Pieniądze z odzyskanych surowców oraz ewentualne środki pozyskane od darczyńców przeznaczymy jak w poprzednich latach na cele charytatywne. W zeszłym roku kwota przekazana przez nas pomogła w realizacji częściowej rozbudowy ośrodka OREW w Piszu. Bardzo się cieszę, że w tym roku również wesprzemy Stowarzyszenie „Przymierze – Ziemia Piska”, które wciąż potrzebuje środków do ukończenia tego bardzo potrzebnego projektu prowadzonego w jednym z biedniejszych regionów Polski. Ośrodek ten zajmuje się rewalidacją, rehabilitacją dzieci upośledzonych w różnym stopniu zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Współpracuje on z Fundacją SYNAPSIS, dzięki czemu dzieci autystyczne przenoszące się w tamte rejony nie pozostają bez opieki. Do akcji mamy ponad miesiąc, więc jeśli są jeszcze chętni wśród właścicieli nieruchomości czy zarządców, to zapraszamy do dołączenia do elektrozbiórki poprzez kontakt z firmą BYŚ, a także do wsparcia dodatkową darowizną finansową czy rzeczową naszego beneficjenta. Mam nadzieje, że w tym roku będziemy znowu wszyscy razem działać w tym szczytnym celu, bo tylko razem możemy dać tym, co czasem stracili nadzieję, trochę szczęścia – dodaje Łukasz Dreger, Key Account Manager, Dział Zarządzania Nieruchomościami, Knight Frank.

Jakie korzyści przynosi recykling e-odpadów?

§  Dbanie o zasoby naturalne. Dzięki recyklingowi można odzyskać ze starej elektroniki komponenty, które następnie wykorzystuje się do wytwarzania nowych produktów. Pozwala to na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza i emisji gazów cieplarnianych, oszczędzanie energii oraz zasobów.

§  Ochrona otoczenia. Odpowiedni recykling zużytego sprzętu elektronicznego zabezpiecza przed wydostawaniem się niebezpiecznych dla środowiska substancji z elektroodpadów, takich jak: ołów, rtęć czy azbest.

§  Korzyści społeczne i ekonomiczne. Przedmioty, które są w części wykonane z recyklingu elektrośmieci, np. naczynia żaroodporne, kołpaki lub czajniki, są powszechnie dostępne i tańsze.

§  Recykling tworzy miejsca pracy dla profesjonalnych firm zajmujących się utylizacją odpadów elektronicznych.

§  Oszczędność miejsca. Elektroniczne odpady często zalegają w naszych domach, dlatego odpowiednio się ich pozbywając uwalniamy przestrzeń.

W akcji „Zrzuć zbędne kilowaty” zbierany będzie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, przede wszystkim: komputery, drukarki, telefony, telewizory, baterie, akumulatory, sprzęt audio i inne podobne przedmioty zasilane prądem lub na baterie.

W 2017 roku dzięki akcji „Zrzuć zbędne kilowaty” zebrano prawie 11 ton elektrośmieci. Uzyskany dochód wraz z darowiznami przekroczył 22 tys. zł. Kwota ta w całości została przekazana na ośrodek w Piszu, beneficjenta tegorocznej inicjatywy.Cushman & Wakefield 
Foto: Cushman & Wakefield

 

Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.