Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

8 czerwca Światowym Dniem Mórz i Oceanów

07 czerwca 2019
Gdy cały świat dyskutuje, jak sobie poradzić z problemem plastikowych opakowań, które lądują również w naszych rzekach, Biedronka wyprzedza rozwiązania systemowe i już dziś wprowadza do oferty produkt wyjątkowy – koncentrat płynu do mycia naczyń Kraft Eco-Friendly w butelce stworzonej w 100% z plastiku wyłowionego z rzek i pochodzącego z recyklingu.

Wprowadzenie przez Biedronkę do oferty tego produktu zbiega się z obchodzonym na całym świecie 8 czerwca Światowym Dniem Mórz i Oceanów. Data ta jest doskonałą okazją do działania.

Koncentrat płynu Kraft Eco-Friendly dostępny jest w większości sklepów Biedronka od 5 do 18 czerwca br. lub do wyczerpania zapasów. Kosztuje 3,95 zł/opak.

11% plastiku, z którego zrobiono butelkę, to plastik odzyskany z rzek, a pozostałe 89% pochodzi z recyklingu. Skoncentrowany i skuteczny w walce z tłuszczem płyn do mycia naczyń Kraft nie zawiera mikroplastików.

Dzięki Biedronce każdy z nas może „dać drugie życie” plastikowym opakowaniom zaśmiecającym rzeki oraz plaże do nich przylegające i w ten sposób, choć w niewielkim stopniu, przyczynić się do ochrony otaczających nas wód.

– Koncentrat płynu do mycia naczyń Kraft Eco-Friendly to produkt pod każdym względem wyjątkowy. Wyobraźmy sobie: lokalni wolontariusze i rybacy zbierają plastikowe śmieci, które znajdują się w rzekach i nad jej brzegami. Następnie zebrane odpady są czyszczone i sortowane przez organizację Waste Free Ocean (WFO) oraz mieszane z plastikiem pozyskanym z recyklingu. Z uzyskanego w ten sposób plastiku powstają nowe butelki, do których nalewany jest koncentrat płynu Kraft Eco-Friendly. Dzięki Biedronce i temu niezwykłemu płynowi niemal każdy klient naszej sieci może zrobić mały gest w trosce o dobro naszej planety – mówi Joanna Fyałkowska, kupiec w Jeronimo Martins Polska S.A.

Pamiętajmy: woda zajmuje ponad 70% powierzchni Ziemi. To dzięki niej istnieje życie na naszej planecie. Wszyscy powinniśmy więc czuć się odpowiedzialni za stan oceanów, mórz i rzek, bo niezależnie od tego, w którym zakątku Ziemi mieszkamy, jesteśmy od nich zależni.

 

Jeronimo Martins Polska S.A.
Foto: Jeronimo Martins Polska S.A.

 

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.