Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4

Waimea Holding S.A. współpracuje z Griffin Property Finance

16 listopada 2018

Waimea Holding S.A._BUDOWA WLP STARGARD 2Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A. podpisała umowę z Griffin Property Finance na finansowanie inwestycji Waimea Logistic Park Bydgoszcz i Waimea Logistic Park Stargard.

Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A., deweloper specjalizujący się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowo-produkcyjnych, podpisała umowę z Griffin Property Finance na finansowanie inwestycji w Bydgoszczy i Stargardzie.

Griffin Property Finance największa w Polsce, niezależna platforma finansowa związana z sektorem nieruchomości, zapewni finansowanie dla dwóch inwestycji realizowanych przez Grupę Kapitałową Waimea Holding S.A. - Waimea Logistic Park Stargard oraz Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Budowa parku magazynowo-przemysłowego w Stargardzie oraz II etapu inwestycji w Bydgoszczy rozpoczęła się jesienią br. i jest realizowana zgodnie z założonym harmonogramem.

– Podpisanie umowy z Griffin Property Finance na finansowanie inwestycji w Stargardzie oraz Bydgoszczy jest dla nas niezwykle ważne. Bardzo nas cieszy, że największy i najbardziej dynamiczny inwestor w Europie-Środkowo Wschodniej obdarzył nas zaufaniem. Chcemy znacznie zwiększyć portfolio nieruchomości naszej Grupy Kapitałowej a ich realizacja wiąże się z koniecznością zapewnienia środków finansowych. Nasze inwestycje lokujemy w regionach o wysokim potencjale rozwoju, do takich należą Bydgoszcz i Stargard – podkreśla Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu Waimea Holding S.A. – Polska jest potęgą na europejskim rynku transportowym, a wraz ze wzrostem wolumenu przewożonych towarów rośnie popyt na zasoby powierzchni magazynowej, które my dostarczamy  – dodaje Andrzej Rosiński.

Portfolio nieruchomości Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. nieustannie rośnie. Spółka specjalizuje się w budowie na wynajem nowoczesnych parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo w sąsiedztwie portów lotniczych, powierzchni spełniających najwyższe światowe standardy. W ciągu najbliższych trzech lat planuje wybudować i skomercjalizować ponad 300 000 mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej w Szczecinie, Stargardzie, Bydgoszczy, Teresinie oraz Rzeszowie.

– Jestem bardzo zadowolony, że mogliśmy podpisać umowę na finansowanie inwestycji z Grupą Kapitałową Waimea Holding S.A., z deweloperem o dużym doświadczeniu, który od wielu lat z powodzeniem realizuje inwestycje, dostarczając nowoczesne powierzchnie magazynowo-produkcyjne. Monitorujemy rynek nieruchomości logistycznych w Polsce i dostrzegamy jego duży potencjał. Rynek powierzchni przemysłowych i logistycznych jest stale napędzany wysokim popytem ze strony najemców, jestem przekonanym, że inwestycja zarówno w Stargardzie jak i Bydgoszczy spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony rynku – podkreśla Maciej Tuszyński, Senior Partner Griffin Property Finance.

Waimea Holding S.A._WLP BYDGOSZCZ WIZUALIZACJA
Budowa Waimea Logistic Park Stargard  oraz II etapu Waimea Logistic Park Bydgoszcz rozpoczęła się jesienią br. Waimea Logistic Park Stargard to centrum logistyczne o łącznej planowanej powierzchni zabudowy 80 098 mkw. Na działce o powierzchni 16,7 ha docelowo powstanie 6 nowoczesnych hal klasy A przeznaczonych pod działalność związaną z magazynowaniem, produkcją oraz z obsługą logistyczną. Kompleks realizowany jest w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie, wchodzącego w skład Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Podstrefy Stargard. Budowa inwestycji rozpoczęła się na początku października br. W pierwszym etapie powstaje hala A o powierzchni 11 490 mkw., która będzie oferować magazyny i biura dla przedsiębiorców prowadzących zarówno produkcję, jaki i dla klientów skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu. Oferowane moduły będą spełniały najwyższe standardy i będą przygotowane zgodnie z oczekiwaniami klientów. Wszystkie obiekty realizowane są zgodnie z wymaganiami, które stawia nowoczesna gospodarka magazynowa i obsługa procesów logistycznych. Powierzchnie będzie można adoptować do instalacji linii produkcyjnych. Dookoła obiektu powstanie nowoczesna infrastruktura – parkingi oraz obszerne place manewrowe. Procyon Group, jeden z liderów na polskim i szwedzkim rynku w zakresie kompleksowych rozwiązań z obszaru architektury, planowania i budownictwa dla klientów B2C i B2B, zdecydował się wynająć 4 000 mkw. powierzchni magazynowej w Waimea Logistic Park Stargard. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Eastwave Building Company.

Waimea Logistic Park Bydgoszcz jedno z największych centrów logistyczno-produkcyjnych w Bydgoszczy zajmie  powierzchnię zabudowy 93 258 m kw.  Na działce o powierzchni 19 hektarów docelowo powstanie łącznie 6 hal dla klientów prowadzących zarówno produkcję, jak i dla klientów skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu. Wszystkie obiekty zostaną zrealizowane zgodnie z wymaganiami, które stawia nowoczesna gospodarka magazynowa i obsługa procesów logistycznych czy linii produkcyjnych. Dookoła obiektu powstanie nowoczesna infrastruktura – parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, obszerne place manewrowe, zabudowa towarzysząca oraz park zieleni.  to nowoczesny park logistyczny dla bydgoskich przedsiębiorców. Atutem bydgoskiej lokalizacji jest jej doskonałe miejskie położenie, które gwarantuje dostęp do pracowników oraz transportu publicznego. Oddana do użytkowania w ubiegłym roku hala SBU (Small Business Units) o powierzchni 9 226 m. kw. powstała w ramach pierwszego etapu kompleksu logistyczno-produkcyjnego i została wynajęta w 100 procentach. Jesienią br. rozpoczęła się budowa dwóch hal o łącznej powierzchni 21 300 m kw. (hala B - 16 300 m kw., hala F – 5 000 m kw.). Najemcą hali F została firma PEKAES Sp. z o.o. – polski operator logistyczny. Generalny wykonawcą inwestycji jest firma Trasko–Inwest.

 

Waimea Holding S.A.
Foto: Waimea Holding S.A.

 

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.