Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Dowolne składowanie ciężkich elementów

OHRA 02_2017_ELKPrzedsiębiorstwo ELK, jeden z wiodących producentów gotowych domów w Europie, powiększyło w swoim zakładzie produkcyjnym w czeskiej miejscowości Planá nad Lužnicí magazyn na wiązary klejone. Dzięki stabilnej konstrukcji zastosowanych regałów wysięgnikowych marki OHRA ciężkie belki nie tylko są składowane na czterech poziomach, ale wsporniki podtrzymują jednocześnie konstrukcję dachową – ekonomiczna i szybka w realizacji alternatywa dla budowy standardowej hali magazynowej. 
 
Istniejące dotychczas hale do składowania drewnianych materiałów budowlanych oraz innych artykułów niezbędnych do produkcji elementów gotowych domów, wskutek wzrostu zamówień firmy dla ELK stały się za małe, aby sprostać zapotrzebowaniu na miejsce do składowania. Przedsiębiorstwo zdecydowało się na zorganizowanie niezbędnego miejsca magazynowego w postaci systemów regałów ustawionych na zewnątrz.
 
ELK postawiło na regały wysięgnikowe firmy OHRA: ta firma z siedzibą w niemieckim Kerpen jest europejskim liderem produkcji regałów wysięgnikowych i specjalizuje się właśnie w regałach do składowania materiałów dla handlu materiałami budowlanymi i drewnianymi. Ważny powodem dla ELK do zastosowania regałów OHRA była stabilność i jakość ich konstrukcji: wszystkie elementy nośne regałów wysięgnikowych są wykonane z pełnościennej, walcowanej na gorąco stali. Profile poddają się elastycznie w razie uderzenia, zachowując przy tym swoje własności statyczne. Stabilna konstrukcja pozwala na wykorzystanie magazynu na wysokość i jest przeznaczona na duże obciążenia, co zwiększa możliwości magazynowania. Przede wszystkim jednak na stabilnych wspornikach można zamontować dach. Firma OHRA dostarczyła dla ELK jedynie konstrukcję regałów – dach wykonali sami specjaliści z firmy ELK. W ten sposób w ciągu jednego tygodnia powstał chroniony przed wpływami atmosferycznymi magazyn, który jest dużo tańszy niż budowa nowej typowej hali magazynowej.
 
Łącznie trzy liczące każdy 15 metrów długości rzędy regałów z zadaszeniem dają obecnie wystarczająco miejsca dla ciężkich belek podwójnych i BSH. Regały mają wysokość 5 metrów i posiadają cztery poziomy, tak więc optymalnie wykorzystano istniejące miejsce. Wysokość poziomów można ponadto łatwo dostosowywać do aktualnych potrzeb: ramiona wysięgników są bowiem zawieszane w siatce 100 mm, nie są one skręcane lub zgrzewane. Dzięki temu ramiona są przestawiane bez narzędzi – kolejna zaleta dla ELK, która pozwoliła na decyzję o zastosowaniu regałów marki OHRA.
 
Źródło: OHRA
Foto: OHRA
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.