Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Duże nośności i większa wydajność magazynu

OHRA 01_2017_GrosjeanGrosjean Solutions Bois jest jednym z największych przedsiębiorstw handlu drewnem i materiałami drewnianymi w obszarze Paryża. Przedsiębiorstwo trzyma w swoim magazynie stale ponad 20.000 artykułów – gwarantuje to szybki czas reakcji oraz krótkie czasy dostaw. Firma Grosjean postawiła na systemy magazynowe OHRA, których konstrukcja z pełnościennej, walcowanej na gorąco stali umożliwia osiągnięcie dużych nośności, wąską zabudowę i tym samym znaczne wykorzystanie przestrzeni magazynowej.
 
Grosjean Solutions Bois oferuje stale swoim klientom na terenie zakładu o powierzchni 15.500 metrów kwadratowych w Wissous liczny asortyment materiałów drewnianych, paneli, laminatów, parkietu, drewna tarasowego oraz okładzin ściennych. W tym celu przedsiębiorstwo utrzymuje od roku 2003 duże składy zamknięte i otwarte. Tutaj przygotowywane są dla klientów panele o długości do 5,2 metra, drewno konstrukcyjne, jak na przykład wsporniki o długości 13,5 metra lub drewniane płyty warstwowe. Kolejny system regałowy zapewni wydajne składowanie produktów przygotowywanych dla konkretnych klientów poprzez przycinanie na miejscu elementów (za pomocą dwóch sterowanych numerycznie pił, centrum obróbkowego oraz okleiniarki).
 
Aby móc zaoferować klientom najbardziej korzystne czasy reakcji oraz dostawy, firma postawiła na systemy regałowe marki OHRA. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Kerpen koło Köln jest jednym z wiodących producentów systemów regałowych na potrzeby handlu drewnem. Wszystkie elementy zastosowanych w magazynie Grosjean Solutions Bois pomostów magazynowych, regałów wysięgnikowych i paletowych są wykonane z pełnościennej, walcowanej na gorąco stali. Konstrukcja ta zachowuje również przy uderzeniach przez wózek widłowy swoje własności statyczne i zapewnia dużą nośność oraz kompaktową konstrukcję.
 
Uzupełnione jeszcze w roku 2016 regały wysięgnikowe posiadają na przykład na wysokości 6.850 milimetrów osiem poziomów magazynowych z ramionami wysięgnikowymi o długości 1.850 milimetrów. Konstrukcja regałów umożliwia tym samym optymalne wykorzystanie niezbędnej dla firmy Grosjean powierzchni i jest podstawą do zwiększenia możliwości dostaw przez przedsiębiorstwo.
 
Źródło: OHRA
Foto: OHRA 
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.