Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Strukturalna proporcja targów Modernlog

Modernlog2017Opadły emocje związane z pierwszą imprezą targową poświęconą logistyce, magazynowaniu i transportowi wewnętrznemu, targom Modernlog w Poznaniu. Dynamicznie rozwijająca się branża logistyczna, potrzebowała takiej imprezy, na której spotkaliby się dostawcy usług i wyposażenia łańcuchów dostaw w przemyśle z klientami. Wiele ośrodków regionalnych próbuje swoich sił by zgromadzić uczestników takiej imprezy targowej, robią to z większym lub mniejszym skutkiem, a na pewno z korzyścią dla lokalnego biznesu. Czołowy ośrodek targowy w Poznaniu, bez wątpienia ma doświadczenie  w organizowaniu imprez targowych, więc nadzieje wszystkich uczestników targów na dobrą imprezę targową były duże.
 
Z założenia targi MODERNLOG nastawione były na współpracę dostawców usług i rozwiązań logistycznych z przedstawicielami przemysłu, wystawiającymi się równolegle na targach przemysłowych ITM – Innowacje Technologie Maszyny. Migracja wystawców targów  pomiędzy halami wystawienniczymi była, więc efekt synergii zakładany przez organizatorów został zrealizowany. Podczas tegorocznej edycji targów można było zapoznać się z ofertą blisko 1000 wystawców i firm reprezentowanych z 27 krajów zajmujących 12 pawilonów i teren otwarty o łącznej powierzchni 25 000 m².  Przez cztery targowe dni odwiedziło 17 893 zwiedzających reprezentujących szeroki wachlarz specjalistów zainteresowanych targami.
 
Anna Łada- Trudno jednoznacznie ocenić nową imprezę targową pod nazwą Modernlog ze względu na jej pierwszą edycję i brak możliwości odniesienia do lat poprzednich. Targi logistyczne (Taropak), które od lat były połączone z targami Polagra Food zostały przeniesione i dołączone do targów ITM co wydaje się dobrą decyzją. Wiąże się to też ze zmianą grupy odbiorców, którzy nie są jeszcze przyzwyczajeni do obecności firm z branży logistycznej podczas wydarzenia jaki jest ITM. Jesteśmy ciekawi jak w najbliższych latach rozwinie się ta impreza i jaki będzie jej odbiór przez odwiedzających i wystawców. Na pewno na dzisiejszy rozmiar imprezy jest nieporównywalny z najbardziej znanymi targami niemieckimi (Logimat, CEMAT), które są wiodącymi i samodzielnymi imprezami branży logistycznej. W głównej mierze potencjalni i obecni klienci odwiedzający nasze stoisko byli zainteresowani konkretnymi rozwiązaniami, które prezentowaliśmy podczas targów tzn. regał automatyczny Modula do składowania szerokiej gamy artykułów oraz regał automatyczny TwinTower do składowania blach. Część z klientów, którzy trafili do nas podczas targów nie była świadoma, że tego typu systemy dostępne są w Polsce. Oczekiwalibyśmy większej promocji imprezy i większej ilości odwiedzających. – mówi Anna Łada, szefowa  Marketingu i PR w firmie Baumalog Sp. z o.o..
 
Reprezentacja firm oferujących rozwiązania w zakresie logistyki produkcji i obsługi linii technologicznych, była dość  spora niemal połowa firm z blisko 30 wystawiających się na targach to firmy oferujące produkty znajdujące zastosowanie w obsłudze produkcji.   Zakładana synergia branż, tworzących platformę do wymiany wiedzy, doświadczenia oraz wzajemnych potrzeb i oczekiwań  związanych ze współpracą, spełniła pokładane nadzieje i wiele firm nawiązało wzajemne kontakty.  Pomimo małej ilości wystawców, strukturalna proporcja została zachowania  i na targach reprezentowane były wszystkie rodzaje sprzętu wykorzystywanego w logistyce od wózków widłowych, poprzez przenośniki i systemy regałowe, po manipulatory i systemy bezpieczeństwa.
 
Kamen Alexandrov- NIKO ALEX Sp. z o.o., oficjalny importer wózków widłowych HANGCHA, wzięła udział w pierwszej edycji targów MODERNLOG. Była to okazja zarówno do zaprezentowania naszej oferty szerszej publiczności, jak i do zaobserwowania zachodzących w branży zmian oraz – i może przede wszystkim – do rozszerzenia wiedzy o oczekiwaniach i preferencjach użytkowników.  Stosownie do profilu targów – logistyka i magazynowanie – z bogatej gamy urządzeń transportu bliskiego HANGCHA na wystawę dobraliśmy produkty o typowo magazynowym zastosowaniu, w tym wózki widłowe czołowe z napędem LPG i elektrycznym o udźwigu do 2,5t, wózki podnośnikowe z napędem elektrycznym o różnym udźwigu i wysokości podnoszenia oraz wózki paletowe z napędem elektrycznym o zróżnicowanych parametrach i wyposażeniu. Choć MODERNLOG w obecnej formule nie są targami ściśle „wózkowymi”, nasza ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Niektórzy kierowali się zwykłą ciekawością, inni stawiali konkretne pytania dotyczące marki, produktów oraz warunków handlowych. Wśród potencjalnych klientów przeważali przedstawicieli MŚP, ale nie brakowało firm dużych, z niektórymi już przeprowadziliśmy pierwsze transakcje -  mówi Kamen Alexandrov, Prokurent w firmie Niko Alex Sp. z o.o. -  Z zadowoleniem stwierdziliśmy rosnącą rozpoznawalność marki oraz pozytywne opinię klientów, którzy już użytkują wózki HANGCHA.  Na naszym stoisku uwagę klientów przyciągały przede wszystkim ręcznie prowadzone urządzenia z napędem elektrycznym. Rozmówcy doceniali zalety oferowanych produktów pod kątem większej wydajności (oszczędność czasu), lepszego wykorzystania przestrzeni magazynowej (oszczędność powierzchni) oraz bezpieczeństwa i komfortu pracy operatora. Pojawiały się także pytania o cechy i opcje nieoferowane obecnie przez nas, które z kolei stanowią cenne wskazówki dla doskonalenia produktu i poszerzenia oferty. Reasumując, targi dostarczyły obszerny materiał na analizę stanu i kierunków rozwoju rynku, a wnioski z tej analizy należy wykorzystać dla budowy przewagi konkurencyjnej na bazie lepszej znajomości obecnych i przyszłych potrzeb klientów. Oceniając pozytywnie występ na tegorocznych targach przewidujemy także udział w następnej edycji. Od organizatorów oczekiwalibyśmy przede wszystkim lepsze, czytelniejsze poinformowanie zarówno w kampanii promocyjnej poprzedzającej targi, jak i w materiałach na samej imprezie o tym, że na targach są prezentowane wózki widłowe. W materiałach z tego roku ta kategoria produktowa była niewidoczna i dla wielu zwiedzających, którzy trafili na nasze stoisko, obecność takich maszyn stanowiła niespodziankę. -  dodaje Kamen Alexandrov.  
 
Wystawcy targów Modernlog czekają na realizację podjętych na targach rozmów handlowych, jak zawsze jest to najbardziej nieprzewidywalny skutek zawartych wstępnych deklaracji i zapytań. To taka ostatnia mila imprezy targowej, czasami potrafi być bardzo długa, przysparzając wystawcom dodatkowych niepokojów.
 
Mało było jednak firm wystawiających się po raz pierwszy. Taką firmą była V-8 CHROBAK – firma oferująca taśmy i oznaczenia samoprzylepne, etykiety regałowe i podłogowe, stosowane w magazynie.   
 Modernlog2017-2
Targi Modernlog, zapisały się w kalendarzu targowym i lansowana jest już druga ich edycja w przyszłym roku, jako jedyne targi dla logistyki przemysłu. Czy tak się w istocie stanie, trudno powiedzieć, pierwsza impreza wypadła dość średnio, bo oczekiwania były większe. Ważne, że się odbyła dając pozytywny impuls branży, która wciąż szuka swojego miejsca na targowej mapie. 

[FOTORELACJA]
 
Andrzej Szymkiewicz
Foto: Log4.pl
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.