Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Hiszpańska logistyczna sieć Ekol

Ekol-truck2Hiszpania dołączyła do krajów gdzie Ekol Logistics otworzył oddział w roku 2014. Celem tego przedsięwzięcia było otworzenie dostępu do rozwiązań intermodalnych dla klientów z tego kraju.
 
“W ostatnich kilku miesiącach rozwinęliśmy naszą sieć w Hiszpanii i otworzyliśmy nowe oddziały w miejscowościach: Lerida oraz Valencia, aktualnie posiadamy 5 lokalizacji w tym kraju. Ponadto w najbliższych miesiącach planujemy otwarcie dwóch kolejnych.” – mówi Alfio Centocinque, Executive Board Member.
 
Zmiany w spółce dotyczyły nie tylko infrastruktury, ale również zatrudnionych pracowników. Management spółki Ekol Spain jest teraz bardziej zróżnicowany nie tylko pod względem narodowości, ale również i płci. Są to: Sandra Latre, która razem z Juergenem Schmitt'em, odpowiada za operacje, Jordi Perez jest odpowiedzialny za Business Development oraz Jose Luis Palacios, który nadzoruje finanse i administrację.  Ekol Spain zatrudnia 100 osób z dużym doświadczenie w branży logistycznej. Porównując rok 2016 do 2015 firma wzrosła o 100% ,  oraz  o ponad 105% w pierwszej połowie 2017.
 
Firma Ekol Spain przewiozła ponad 100 000 przesyłek drobnicowych w roku 2016, w 2017 planowana liczna przesyłek drobnicowych to  200 000.  Firma wzmocniła swoją silną pozycję na rynku iberyjskim rozwijając sieć codziennych połączeń drobnicowych.  - Organizujemy transport do i z Europy  przy wykorzystaniu głównie transportu drogowego, mamy połączenie z ponad 100 lokalizacjami, do wielu z tych miejsc przesyłki docierają  już w przeciągu 48h. Krótki czas dostawy w jakim je realizujemy pozwala rozwijać się hiszpańskim eksporterom i importerom, co oznacza że mogą oni lepiej konkurować na rynku. – dodaje David Paiva, Kierownik Regionu Hiszpania Północna. 
 
Firma Ekol Spain rozbudowała usługi logistyczne oraz transportu drogowego, morskiego i powietrznego i stała się jednym z liderów lokalnego rynku oferując codzienne połączenie z wieloma krajami.
 
Spółka świadczy większość swoich usług w oparciu o własną infrastrukturę, obejmującą własne środki transportu oraz promy. Ekol Spain ma kilka przewag konkurencyjnych, takich jak krótki czas transportu, a dzięki jednemu z promów Ro-Ro, Ayshe, Barcelona i Madryt są bliżej Turcji niż Monachium czy Frankfurt. Wspomniane połączenie Ro-Ro  jest szybsze nawet niż połączenie drogowe obsługiwane przez dwóch kierowców i obejmuje dostawy z portu do portu w czasie 52 godzin (z Turcji do Sete we Francji). Fakt, że Ekol jest właścicielem środków transportu sprawia, że firma jest bardziej elastyczna, a tego rynek potrzebuje najbardziej. 
 
Peter Ferrigno,  Product Manager odpowiedzialny za kierunki w Europie oraz Halil Hafızoğlu, który odpowiada za ten sam obszar w Turcji oraz w Iranie, nieustannie poszukują  nowych rozwiązania, aby zagwarantować mocną pozycję firmy na tych rynkach. Naturalnie jest to wysiłek grupowy wsparty mocnym zespołem sprzedaży kierowanym przez Antonio Finestres, Fernando Chiesa oraz Juan Bautistę, którzy są Regionalnymi Kierownikami Sprzedaży na terenie Hiszpanii.    
 
Ekol Spain oferuje usługi logistyki kontraktowej oraz inne usługi transportowe świadczone na rzecz firm hiszpańskich z wielu sektorów, takich jak automotive, przemysł, farmaceutyka oraz tekstylia, wykorzystując magazyny tranzytowe w Barcelonie, Madrycie, Saragossie, Lerida oraz Valencia. Kilka miesięcy temu  firma Ekol Spain zdobyła tytuł Narodowego Championa Hiszpanii przyznany przez   European Business Awards (EBA), w największym konkursie biznesowym w Europie organizowanym w celu promowania najlepszych praktyk w europejskiej społeczności biznesowej. Pokazuje to, że strategia obrana przez spółkę jest właściwa.
 
Ekol rozwija się także poza Hiszpanią. Kilka tygodni temu firma zaprezentowała nową globalną strategię powiązaną z koncepcją Logistyki 4.0. Ekol zamierza zrewolucjonizować i wdrożyć tradycyjny model biznesowy dzięki strategii Logistyka 4.0 we wszystkich krajach gdzie firma działa, oferując rozwiązania, które są lepiej ZINTEGROWANE, POŁĄCZONE i INNOWACYJNE.
 
Źródło: Ekol
Foto: Ekol
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.