Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Akredytowane ogniwo logistycznego łańcucha

Janusz_GorskiDB Schenker uzyskał akredytację QEP (Qualified Envirotainer Provider), przyznawaną usługodawcom, którzy w łańcuchach dostaw wykorzystują lotnicze kontenery Envirotainer. Oferta takich rozwiązań została przygotowana z myślą o potrzebach klientów z sektora ochrony zdrowia i przemysłu farmaceutycznego, a także dla wrażliwych produktów z innych branż wymagających transportu w temperaturze kontrolowanej.
 
„W strategii DB Schenker stawiamy na zrównoważony rozwój, traktując bezpieczeństwo jako priorytet. Potwierdza to akredytacja QEP Envirotainer. Konsekwentnie budujemy kulturę Lean, stale doskonaląc nasze procesy i łańcuchy dostaw. Stawiamy na innowacyjność i rozwój. Tym samym możemy wspierać najbardziej wymagające procesy biznesowe najlepszych firm na rynku” powiedział Janusz Górski, CEO DB Schenker North & East Europe.
 
Akredytacja dla DB Schenker w Polsce została potwierdzona audytem. W jego trakcie oceniono m.in. system zarządzania, programy szkoleniowe, procedury bezpieczeństwa i dostępną infrastrukturę. Logistyka leków należy do najbardziej wymagających i najtrudniejszych procesów logistycznych. Spełnianie wymagań dotyczących utrzymania odpowiedniej temperatury i przestrzeganie ściśle określonych procedur jest niezwykle istotne, ze względu na bezpieczeństwo i jakość wrażliwych przesyłek.
 
DB SCHENKERhealthcare - bezpieczne rozwiązania dla branży farmaceutycznej
Transport z wykorzystaniem specjalistycznego kontenera chłodniczego Envirotainer z aktywnym utrzymywaniem temperatury w transporcie lotniczym umożliwia zachowanie wybranej temperatury w przedziałach od -20 C do +30 C. Serwis ten może być wykorzystywany np. dla szczepionek, leków z wysoką wrażliwością lub żywności szybko psującej się. Dodatkowo kontener wyposażony jest w czujniki, które udostępniają informację o bieżącej lokalizacji przesyłki, precyzyjny odczyt temperatury, wilgotności i ciśnienia.
 
DB Schenker wykorzystując kontenery Envirotainer oferuje klientom możliwość dostarczenia ich towarów w temperaturze kontrolowanej z lotniska w Warszawie do ponad 70 lokalizacji na całym świecie.
 
Źródło: DB Schenker
Foto: DB Schenker
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.