Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4
REKLAMA

Paleta EUR na celowniku służb

IMG_0505`1Związek Producentów Europalet UIC oraz SGS Polska Sp. z o.o. wprowadzają w czyn zapowiedzi aktywnej działalności w walce z podróbkami palet, które stwarzają realne zagrożenie dla bezpieczeństwa obrotu towarowego. W dniu 19 czerwca w Białaobrzegach k/Warszawy odbyło się szkolenie pt. Ochrona Praw Własności Intelektualnej, gdzie jednym z panelistów był Związek Producentów Europalet UIC, instruując uczestników szkolenia jakie cechy posiada oryginalna paleta UIC EUR.
 
To niezwykle ważna inicjatywa nowopowstałej organizacje, która włączyła się do walki o jakość i oryginalność palet EUR, proceder podrabiania palet przeniósł się na wschód skąd przywożone są palety bez znaków towarowych lub z ich podróbkami. - Wykład zatytułowany „Identyfikacja europalet UIC EUR dla funkcjonariuszy celno-skarbowych”, skierowany był dla Koordynatorów Ochrony Praw Własności Intelektualnej Ministerstwa Finansów, uczestników szerszego szkolenia – „Ochrona Praw Własności Intelektualnej”. Uczestnicy szkolenia w większości bezpośrednio nadzorują pracę Urzędów Celnych, zatem wiedza dzisiaj przekazana trafia naturalnie do zwierzchników, a później poprzez przekazane materiały - do osób  mogących bezpośrednio zetknąć się z problemami europalet w obrocie międzynarodowym -  mówi Adam Paciorek z SGS Polska Sp. z o.o.
 
W niedalekiej przyszłości zaplanowane są też szkolenia dla służb celnych niższych szczebli, by służby bezpośrednio stykające się  transportami, mogły ocenić, czy przywożone palety spełniają kryteria jakościowe i ustawowe.
 
Ochrona znaków towarowych palet EUR zaczyna nabierać właściwego trybu, do Ministerstwa Finansów wpłynął już zaktualizowany wniosek celny – „Unia Europejska. Wniosek o podjęcie działania”. Zgłaszającym jest właściciel znaku towarowego EUR – Rail Cargo Austria reprezentowany w Polsce przez biuro prawne BSJP Brockhuis Jurczak Prusak Sp. K. Powyższy wniosek opisuje europalety UIC wraz z chronionymi znakami towarowymi, opisuje wady palet podrabianych oraz zawiera wskazania osób kontaktowych w przypadku wątpliwości i/lub wykrycia fałszerstwa.
 
Źródło: ZPEUIC
Foto: ZPE UIC
REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.