Newsletter:
Log4 na FacebookuBezpieczny MagazynLog4

Prologis znów dla e-commerce

11 lipca 2017

Prologis Park Prague-Jirny DC6Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, ogłosił dziś ukończenie nowoczesnego obiektu BTS (build-to-suit) o powierzchni 30 250 metrów kwadratowych w Prologis Park Prague-Jirny. Inwestycja została zrealizowana dla HP TRONIC, wiodącego sprzedawcy elektroniki użytkowej na terenie Czech i Słowacji.

Wraz z ukończeniem tego budynku, park został w pełni rozbudowany.
„Działalność HP TRONIC wymaga indywidualnych rozwiązań, które dostarczyliśmy dzięki naszym specjalistycznym usługom doradczym. Nasza inwestycja dla HP TRONIC jest odzwierciedleniem rosnącego zapotrzebowania na dostosowaną do indywidualnych potrzeb klienta powierzchnię logistyczną, oraz zapewniającą najlepszy dostęp do rozwijających się rynków w regionie Europy Centralnej”, powiedział Marek Müller, director, development and leasing Prologis w Czechach.

Budynek spełnia rygorystyczne wymogi w zakresie technologii magazynowania, którą HP TRONIC, operator detalicznej sieci sprzedaży EURONICS, wykorzystuje do magazynowania szerokiej gamy urządzeń domowych, elektroniki użytkowej, komputerów i telefonów mobilnych. Już wkrótce, po decyzji udziałowców, HP TRONIC połączy się z gigantem sprzedaży detalicznej sprzętu elektronicznego DATART.

Budynek 6, który będzie usprawniać działania operacyjne prowadzone przez klienta, ma m.in. wbudowaną antresolę, 12 metrów wysokości w świetle i zwiększoną nośność posadzki, która daje możliwość zainstalowania specjalistycznych systemów regałowych. Inne udogodnienia to m.in. instalacja wentylacji, ulepszenia w zakresie oświetlenia i ogrzewania, a także zmiany związane z ochroną przeciwpożarową. Powierzchnie biurowe i socjalne zostały dostosowane do indywidualnych potrzeb HP TRONIC.

Prologis Park Prague-Jirny składa się z siedmiu budynków o łącznej powierzchni dystrybucyjnej wynoszącej ponad 330 000 metrów kwadratowych. Jest położony osiem kilometrów na wschód od granicy Pragi, a dzięki bezpośredniemu połączeniu z autostradą D11 zapewnia optymalną dystrybucję na rynki lokalne oraz do krajów sąsiadujących.

Z portfolio o łącznej powierzchni miliona metrów kwadratowych Prologis jest wiodącym dostawcą powierzchni logistycznej w Czechach (stan na 31 marca 2017 r.).

 

Źródło: Prologis
Foto: Prologis

 

REKLAMA
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.